Skocz do zawartości
Forum

Poranne wymioty u 4 latka


ania-s

Rekomendowane odpowiedzi

Syn obudził się tydzień temu o 4 rano z bólem brzucha. Godzinę jemu masował itp I zasnął potem wstał o 7 rano i zwymiotował po czym jemu przeszło. W sobotę znowu obudził się nad ranem z bólem brzucha ale dałam appap jemu przeszło i nie wymiotował. Dzisiaj znowu się obudził nad ranem z bólem brzucha I zwymiotował wczorajszą kolację. Miesiąc temu leżeliśmy w szpitalu z innych powodów syn miał robione badania krwi łącznie z próbami wątrobowymi,  trzustka itp badanie moczu, usg brzucha , usg węzłów chlonnnych wszystko ok  robiłam tez badania kału w poniedziałek i tez ok . Byłam dzisiaj u dwóch lekarzy jeden stwierdził, że mogą być owsiki i ,że że zwykłym badaniu kału nie wyjdą ale kazał obserwować i podawać probiotyk. Drugi kazał tylko obserwować i tez podawać probiotyk.  Ja się na czytałam o porannych wymiotach u dziecka i chyba zaraz osiwieje. Nie mam pomysłu co to może być jak to nie owsiki.  Miale wasze dzieci kiedyś takie incydenty?  Dziecko oprócz tego bardzo pogodne. Dzisiaj tylko słabszy apetyt.

Odnośnik do komentarza

Owsiki objawiają się głównie świądem odbytu, więc nie wiem skąd takie domysły. 

Na pewno dobrze, że dajesz probiotyk, bo to nie zaszkodzi. 

Z jakiej przyczyny dziecko bylo w szpitalu? Może to ma związek z tamtą przyczyną. Pomyślałam, że można jakaś bakterię złapał w szpitalu, ale jak to było miesiąc temu, to raczej nie. 

Ale może to być wirus omikron, niby nie ma teraz takiego zagrożenia, ale chorują osoby, którzy nie chorowali w szczycie pandemii, więc nie zaszkodzi zrobić test. 

  • Dziękuje 1

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ugryzł go komar w ucho i bardzo jemu spuchło i często się przyglądałam jemu i w pewnym momencie zauważyłam ,że ma wyczuwalny węzeł nadobojczykowy i bardzo się przestraszyłam. Pojechałam do lekarza u którego z resztą też wczoraj byłam u tego drugiego nie tego od owsikow. Zbadał i stwierdził że jest tak mały, że nie jest pewien czy jest nadobojczykowy. Skierował nas do szpitala . Tam po tych wszystkich badaniach i usg się okazało,że to nie jest nadoobojczykowy bo doły są wolne i ze to jest ostatni szyjny I wcale nie jest powiększony miał 0,5 mm i mógł się trochę wybrzuszyc przez to ucho bo to było po tej samej stronie. Wszystkie wyniki miał idealne i nas wypuszczono.

Edytowane przez ania-s
Błąd
Odnośnik do komentarza

Za bardzo panikujesz, tak nie można, trzeba poczekać, bo wiele dolegliwości sam organizm zwalcza. Niepotrzebnie naraziłaś dziecko na ew. jakieś zakażenie szpitalne. 

Teraz stosuj probiotyk /najlepszy na jelita jest Sanprobi ibs/ i dietę lekkostrawną, bez mleka, surowych owoców i warzyw, wszystko gotowane. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przyczyną takich dolegliwości mogą być problemy trawienne, popularnie zwana grupa jelitowa. Nie zawsze są przy niej biegunki, mogą się pojawiać tylko wymioty właśnie. Warto dziecku wtedy podać probiotyk aby przywrócić prawidłową florę bakteryjną w jelitach. W aptece można dostać https://trilac.pl/rodzina-trilac/ w kroplach którego podanie jest wygodniejsze dla małego dziecka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...