Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku Beta HCG


Rekomendowane odpowiedzi

skad wiesz ze zaburzenia hormonane, przeciez nie tylko od tego sie okres spoznia moze sie spozniac ze stresu ze zmiany pogody diety, przemeczenia, przeziebienia zazywania lekow - jest tyle powodow, zaburzenia hormonalne to ostatecznosc.
ja bym powtorzyla test z moczu jeszcze za kilka dni jak wyjdzie negatywny to czekaj na okres

Odnośnik do komentarza
Gość patrycjaaa1

Witam.
Wczoraj kilka razy zemdlałam i wylądowałam w szpitalu, oczywiście zrobiono mi podstawowe badania + do tego na b hcg którego wynik wyszedł mi 7 a norma to 0 -4? czy to oznacza ciążę, dodam że okres spóźnia mi się o około 7 - 10 dni, zazwyczaj mi się spóżniał więc nie panikowałam aż do dziś..

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Każdy wynik poziomu beta-hcg we krwi poniżej 5 uznawany jest za negatywny, czyli przeczący ciąży. Rezultat powyżej 25, rozpatrywany jest jako pozytywny, mogący potwierdzić ciąże.
Musi jednak Pani pamiętać o innych możliwych przyczynach podwyższenia poziomu beta-hcg(np. rak trofoblastu, ciąża pozamaciczna itd.).
Niepokoją mnie te omdlenia, czy są one związane z jakimś bólem??Występują w określonych porze dnia??(poranek,wieczór).
Myślę, że powinna Pani powtórzyć beta-hcg za 3,4 dni(wysokość stężenia hCG w surowicy krwi powinna podwajać się każdego drugiego lub trzeciego dnia (w początkowych tygodniach ciąży)) oraz wykonać usg ginekologiczne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...