Skocz do zawartości
Forum

Ile kalorii powinnam jeść aby schudnąć?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym schudnąć parę kilo w zdrowy sposób. Mam 14 lat, 170cm wzrostu i 59kg, wiem że mam wagę prawidłową, jednak przeszkadzają mi moje duże uda i ramiona. Moja aktywność w ciągu dnia jest niska(?). Codziennie robię intensywne 10minutowe ćwiczenia z Youtube i to tyle. Nie piję słodkich napoi, nie jadam słodyczy, słodkich przekąsek itp. Staram się jeść zdrowo. Potrzebuję wiedzieć, ile kalorii powinnam dziennie jeść. Czasem boję się że jem za mało, liczenie kalorii da mi pewność że dostarczam do organizmu odpowiednią ilość jedzenia. Czy ktoś, kto ma wiedzę na ten temat mógłby obliczyć ile kalorii powinnam spożywać jeśli chcę schudnąć? Będę wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest pilnowanie diety aby być na deficycie kalorycznym. Na internecie jest dużo kalkulatorów, skorzystaj z jednego z nich. Do tego dorzuć jazdę na rowerze, jogging lub treningi na siłowni i będziesz miała fajne efekty. Jeśli chcesz jednak je przyspieszyć to zadbaj o odpowiednią suplementację. Polecam https://pillberry.com/produkty/i-m-losing-it jest to chyba najlepszy suplement na odchudzanie dla kobiet dostępny na rynku. No i oczywiście nie zapomnij pić dużo wody, 3 litry to minimum. 

Odnośnik do komentarza

Warto dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, a kalkulator BMI na pewno Ci pomoże. Dlatego koniecznie sprawdź, czy Twoja waga jest prawidłowa, a jeśli nie to też nie martw się za bardzo! Kalkulator podpowie Ci, ile dokładnie powinnaś ważyć i jakie działania należy podjąć, aby osiągnąć odpowiednią wagę. Skorzystaj z darmowego kalkulatora BMI na stronie https://bmikalkulator.net/ który jest bardzo dokładny i po wpisaniu kilku parametrów będziesz mogła dowiedzieć się więcej jak to wygląda w Twoim przypadku, ale również najbliższych osób które mogą wymagać jednak ograniczenia swojej wagi :)

Odnośnik do komentarza

Trzeba sobie obliczyc ogolne swoje zapotrzebowanie no i potem od tego deficyt, ale jak chcesz miec wszystko ogarniete przez specjaliste na przyklad, to mozna sie zglosic do kliniki leczenia otylosci w szpitalu Medicover, zrobią wywiad, badania, wyliczą co potrzeba, ustala plan zywienia ? no i wsparcie dietetyka na kazdym etapie a to bardzo wazne

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, w tym wieku jeszcze dojrzewasz i organizm się kształtuje. Orientacyjne zapotrzebowanie kaloryczne dla Ciebie to ok 1500-2000 Kcal. Możesz skorzystać też sama z kalkulatora zapotrzebowania na kalorie dostępnego na naszej stronie Fitpapu, lub gdziekolwiek indziej. 

Jeżeli mówisz o udach i ramionach, to budowa ciała i odkładanie się tłuszczu w jego poszczególnych miejscach jest sprawą genetyczną. Jeżeli już jesz raczej zdrowo i unikasz słabego jedzenia, spróbuj jeszcze zgłębiać wiedzę o diecie, poeksperymentuj ze swoim menu. Spróbuj też innej aktywności fizycznej, odpowiednich ćwiczeń kardio, na spalanie tłuszczu, (raczej unikaj ćwiczeń siłowych na uda i ręce, bo jeszcze mocniej mogą się te miejsc uwydatnić).

Na koniec, postaraj się popracować mentalnie, wsłuchaj się w siebie, poczytaj o psychologii, spróbuj robić coś z innymi ludźmi, jakieś wolontariaty, grupy, aktywności, pasje, itp. Chodzi o to aby być silnym, pewnym siebie i akceptować siebie. Żeby nie wpaść w jakeiś niekorzystne fobie.  Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...