Skocz do zawartości
Forum

Mała 1,5 cm ość w przełyku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas jedzenia łososia, połknąłem małą ość. Była naprawdę niewielka, na oko max. 1,5 cm. Jednakże czuje od wczoraj, jakby zatrzymała się gdzieś w przełyku. Dosłownie na samym końcu, za mostkiem, koło splotu. Wytłumaczę, w jaki sposób ją odczuwam. Raz na jakiś dłuższy czas, przy jakimś gwałtownym ruchu lub po prostu pojawia się bardzo lekkie ukłucie w tych okolicach, które znika po sekundzie i nic przez długi czas znów nie czuję. Nawet, gdy próbuję wywołać to ukłucie, ruszając się gwałtownie, przeciągając, oddychając najgłębiej jak mogę - nie pojawia się. Tylko średnio raz na godzinę, trwa do sekundy i znika. To jedyny objaw, jaki mam. Niedługo minie doba. Czy ja mam dalej czekać, aż ta ość w jakiś sposób się odklei i poleci do żołądka? Pić dalej ocet jabłkowy, wodę z solą, jeść banany, masło orzechowe, pianki marshmellow żeby ją przepchać?

 

Zjadłem już dziś dwa banany, namoczony chleb, i chyba nie widzę różnicy. Czuje, że coś tam zalega, ale to jest naprawdę drobna ość i nie wywołuje silnego bólu. Możliwe, że ość już dawno przeszła, a to co czuję, to zwykłe podrażnienie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To była jednak ość, a nie podrażnienie. Dopiero późnym wieczorem udało się ją przepchać. Natychmiastowa ulga.

 

Czego nauczyłem się z tej sytuacji? 

- Nie spieszyć się. Nigdy, a już na pewno nie podczas jedzenia. To przez pośpiech połknąłem tę ość.

- Uważnego skupienia na jedzeniu, bez rozpraszaczy. Warto się trochę "ponudzić", zamiast oglądać filmiki przy jedzeniu. To zregeneruje zawsze w jakimś stopniu ośrodek dopaminy.

- Nie mówić podczas jedzenia. O tym przeczytałem wczoraj, nie będąc wcześniej świadomym aż takiego zagrożenia. Gdy mówimy podczas jedzenia, otwiera się nagłośnia i możemy się zachłysnąć pokarmem, co miałoby opłakane skutki. Generalnie im głośniejsza rozmowa, tym mocniej nagłośnia się otwiera. Nie warto jednak mówić nawet po cichu.

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...