Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie przy podejrzeniu nerwicy


Gość kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pewien problem chodzi o moje nerwy jestem bardzo nerwowa odrobina halasu gwaru zbyt wiele osób w około mnie i juz sie denerwuję wtedy mam takie objawy duszności i trudności w oddychaniu gula w gardle trzęsienie sie rąk i zresztą całego ciala oblewanie potem spocone ręce,bardzo szybkie i mocne bicie serca,cala w srodku sie trzęse i mam puls ponad 90,meczy mnie to bardzo nawet takie sytuacje mam gdy jestem czymś podekscytowana lub sie spiesze a nawet jak jestem zupelnie spokojna wyciszona,przez ostatnie cztery lata sporo przeszlam moja corcia od 3tygodnia zycia ciągle chorowala przezyla sepse teraz jej zdrowie sie ustabilizowalo ale wystarczy ze ma tylko stan podgorączkowy ja zaraz mam stres i sie zaczyna do tego moje problemy zdrowotne i zblizająca sie komunia starszej córki,przerasta mnie to wszystko a zwłaszcza zle moje samopoczucie meczy mnie to strasznie,ale sie rozpisalam,mam nadzieje że ktoś coś mi poradzi .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy faktycznie mogą wskazywać na nerwicę - duszności, trzęsienie się rąk, uczucie czegoś w przełyku i kołatanie serca - to typowe objawy nerwicy. Przeszłaś wiele stresów i trosk w związku z córką, dlatego bardzo martwisz się o dziecko. To naturalne. Musisz jednak zadbac także i o swoje zdrowie. Dobrze by było gdybys porozmawiała z psychologiem, ponieważ nieleczone objawy moga się nasilić, albo mogą dojść nowe. Powinnaś nauczyć się panować nad stresem oraz wyciszyć się, a także poukładać swoje emocje związane z przykrymi przeżyciami, dlatego myślę, że rozmowa ze specjalistą może naprawdę pomóc i powinnaś z niej skorzystać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam,tak robiłam już ekg spoczynkowe i wysiłkowe i jest ok,mam tez nadciśnienie ale to od tabletek antykoncepcyjnych ktore musiałam odstawic i cisnienie sie stabilizuje,a na nerwy dostalam C****** tylko cos slabo na mnie działa,juz jem drugie opakowanie i nic,jesli chodzi o psychologa to sie zastanawiam nad tym tylko nie bardzo mnie stać na prywatnego a w nfz nie wiem czy taki przyjmuje:(
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Kingo, psycholog jak i psychiatra przyjmują na NFZ. Jeśli masz ubezpieczenie, bez problemu możesz dostać się do takiego specjalisty bezpłatnie. Pewnie są nieco dłuższe kolejki, bo jednak z porad psychologów korzysta wiele osób, ale myślę, że warto poczekać na wizytę. Na każdą następną lekarz będzie Ci mówił kiedy powinnaś przyjść czy między pacjentami czy np. za miesiąc. Porozmawiaj ze swoim lekarzem ogólnym, może on poleci Ci dobrego psychologa. Możesz także poczytać opinię o psychologach na internecie. Psycholog przyjmuje w wielu przychodniach. Sprawdź w swojej. Możliwe, że u Ciebie również przyjmuje, jeśli nie, Twój lekarz ogólny na pewno poda Ci dokładne namiary. Co do stresu i nerwów, możesz spróbować pić melisę na uspokojenie, albo herbatki relaksujące. Możesz także poczytać na temat sposobów radzenia sbie ze stresem pod tym linkiem:
Jak sobie radzić ze stresem?

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Pani za rade,jutro będe u lekarza i zapytam o psychologa,bo juz naprawde nie radze sobie z tym te objawy są bardzo męczące a co najgorsze to ja sobie zaraz coś zlego wyobrażam że mam arytmie albo inne problemy z sercem jestem ciagle spięta zauważylam nawet że strasznie mocno zaciskam szczęke i potem boli mnie z tyłu głowa.Dzisiaj czulam sie jak moja młodsza córcia mnie osacza ciagle mnie przytulala mówila mi że mnie kocha ciagle przt mnie siedziala a ja mialam dość tego mialam wrażenie że sie dusze i za wszelką cena chcialam od niej uciec,po chwili bylo mi bardzo przykro z mojego zachowania a tak sie czułam pierwszy raz nie wiem dlaczego tak.A meliske pije codziennie trochę mi pomaga,ale to jeszcze nie to.

Odnośnik do komentarza

Witaj Tak wczoraj rozmawialam z moja Pani doktor i dzisiaj musze o 17stej do niej iść i da mi namiary bo owszem wczoraj pokierowała mnie ale okazało sie że to psycholog dziecięcy wiec dzisiaj bede wiedziała gdzie jest psycholog dla dorosłych w nfz bo na prywatnego mnie nie stać,choć wiem że mógłby byc lepszy,ale zobaczymy moge w kolejce czekać nawet miesiąc byle by ktoś mi pomógł.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...