Skocz do zawartości
Forum

Komputer do gier?


Gość Kukacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
powiedzcie mi - jaki jest aktualnie najlepszy komputer do gier , ale tak w rozsądnym budżecie - czyli załóżmy te 5-6k bez monitora (monitor już mam). Wiadomo, że karta graficzna jest najdroższa z całości - ale oprócz karty - jakie teraz powinny być inne podzespoły, aby na najwyższych ustawieniach móc grać w najnowsze gry teraz i za rok...dwa? Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Gość Hubertus

No cześć. Za 5-6k nie kupisz najlepszego komputera do gier, nie ma takiej opcji. Sama grafa kosztuje około piątaka:/ No dolar w górę, ceny w górę, niestety.

Co musi być? procek 6-8 rdzeniowy, z taktowaniem na pewno powyżej 3ghz.

Dysk SSD - te na szczęście potaniały, można już je dostać w rozsądnej cenie w stosunku do pojemności. 1 TB styknie, zawsze możesz dokupić potem drugi - zewnętrzny, albo drugi wpiąć do kompa w przyszłości.

RAM - 16GB to już totalne minimum, jak masz kasę - to bierz 32 od razu, a jak nie - to weź 16 ale w takich kościach, abyś mógł za ten rok dołożyć kolejną kość/kości i mieć te 32GB w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

No ceny są konkretne, niestety...a rozważałeś może opcję kupna laptopa gamingowego? Kupowałem taki kilka miesięcy temu - ASUS TUF 17 cali, z dedykowaną kartą graficzną + 16GB RAM - dałem wtedy 4200. Wszystkie gry na nim chodzą i to na najwyższych detalach. Może to będzie lepsza opcja, niż zakup komputera stacjonarnego tylko do grania??

Odnośnik do komentarza

Ryzen processor ™ 9 5900X
Ryzen 9 processor series
Number of threads 24
Number of cores 12 cores
3.7 GHz core clock frequency in Boost mode 4.8 GHz
Socket AM4 connector type
Level 3 cache capacity is 64 MB
Unlocked multiplier Yes
Zen 3 core name
Heat package 105 W.
Additional cooling:
CPU cooler: Be Quiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
On the X570 ATX see this
RAM:
32 GB of RAM
Memory type DDR4-3200 MHz
Video card
Video card type Discrete
GeForce RTX 3070 Ti 8GB video card
The amount of video memory is 8192 Mb
Hard disk:
SSD M.2 NVMe 960 GB
Power supply
Power: 850 W.
Corps
Cougar Panzer Evo RGB case

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...