Skocz do zawartości
Forum

Palenie przy antykoncepcji hormonalnej a jej skuteczność


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że palenie jest bardzo szkodliwe przy zażywaniu pigułek, ale niestety po kilku próbach nie udało mi się dotąd rzucić:(. Ostatnio palę od miesiąca, byłam za granicą i tak jakoś z tęsknoty za domem zaczęłam. Właśnie wróciłam i czas przywitać się z narzeczonym:D
W związku z tym mam pytanie: skoro na ulotce moich pigułek napisano, że palenie powoduje zakrzepicę itd i że jeśli nie zaprzestanie się palenia trzeba się dodatkowo zabezpieczyć, to czy jeżeli się zabezpieczymy jeszcze prezerwatywą to wystarczy i nie będziemy musieli się potem martwić o niechcianą niespodziankę? Tabletki biorę dość regularnie, może nie co do minuty, ale nie spóźniam się od wyznaczonej pory więcej niż 3 godziny... Nie mam żadnych kłopotów żołądkowych i jelitowych, to mój 2 tydzień zażywania.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o zabezpieczenie to raczej będzie ok. Znam kilka dziewczyn, które palą i zażywaja pigułki i wcale dodatkowo się nie zabezpieczają. Najgorsze jest jednak to, że faktycznie można się dorobić zakrzepicy. To bardzo niebezpieczne. Jesli nie jestes w stanie rzucić palenia to może pomyśl nad innym sposobem zabezpieczenia?

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...