Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje taka możliwość, że ja też będę chora?


Gość a...9

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, mam 15 lat, moja mama od okolo 20 roku zycia choruje na schizofrenie, nie jest jedyna osoba w rodzinie, ktora choruje na schizofrenie, poza nia keszcze moje 3 ciocie choruja. Ja od okolo 11 roku zycia choruje na depresje i powiem szczerze ze moja najwieksza obawa jesy to ze z tej depresji moze powsfac schizofrenoa glownoe przez podloze gemetyczne. Stad tez moje pytanie czy jesy to prawdopodobmw ze ja rowniez zachoruje?

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2021 o 21:33, Gość a...9 napisał:

czy jesy to prawdopodobmw ze ja rowniez zachoruje?

Genetycznie możemy mieć wszystko, tylko że to nie oznacza, że zachorujemy. Każdy ma skłonności do zachorowania na jakąś chorobę lecz aby ta skłonność się uaktywniła muszą być sprzyjające warunki. Np. ktoś miał w rodzinie nowotwory czerniaka więc ma predyspozycje, a na ciele ma wiele znamion, lecz nie chodzi do kontroli dermatologicznej, opala się dużo to wiadomo, że daje warunki do rozwoju czerniaka. Toteż zamiast skupiać myśli na chorobie staraj się żyć pozytywnie, cieszyć się życiem. W depresji to trudne a nawet niemożliwe - wiem. Toteż mam pytanie czy leczysz depresje i w jaki sposób? 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...