Skocz do zawartości
Forum

Przedawkowanie miodu a bóle trzustki (brzucha)


TheSlodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam specyficzne dolegliwości. W zasadzie, zbiegło się kilka okoliczności. Pokrótce je przedstawię. Mój lekarz jest na długim urlopie, wiec w celu uspokojenia siebie i sytuacji napiszę tutaj. 

Miałem intensywny czas dwa tygodnie temu. Prowadzę restrykcyjną dietę pod kątem eliminacji cukrów. Oprócz owoców i warzyw nie dostarczyłem przez ostatni rok kawałka ciasta. Zero słodkich napojów, cipsow czy innych szkodliwych pięknie opakowanych produktów. 

Po obronie magisterki mówię - czas na wakacje. I jak ten dureń łyżka miodu po łyżce i ponad dwa litry miodu w trzy dni wsadziłem w siebie. Nie bacząc na nim, poprawiłem plackiem.  

Od tego czasu występują bóle brzucha, w okolicach mostka, nie wiem czy to wątroba czy trzustka. Organizm nieprzyzwyczajony, podczas „urlopu”, za dużo cukru mu dostarczyłem. Więcej tak nie zrobię, ale minęły dwa tygodnie i ból pozostał. Nie pojawił się od razu, tylko jakoś dwa trzy dni po konsumpcji. 

Nie wiem, czy nie doszło do uszkodzenia, podrażnienia. Boję się o trzustkę, po fakcie dopiero poczytałem o wpływie miodu na ten organ… Brzmi to wszystko hipochondrycznie, ale wiem, jak się czuję - „piecze” w środku, trudniej oddech pełny złapać, ciągłe uczucie, ze coś jest powiększone tam lub boli. Nie znam się na anatomii, jest to organ bardziej po prawej niż po lewej stronie na pierwszym od góry mięśniu od szesciopaka. 

Wcześniej śladu po dolegliwościach nie było, do momentu urlopu i powrotu do starego żywienia wszystko grało. Nie wiem, co zrobić w tej sytuacji. 

Ze złych nawyków: dwie kawy dziennie, mnóstwo imbiru (za dużo), papierosy tez się pojawiają ale to tyle. 
 

z góry dziękuje za wszelkie doradztwo! 

Odnośnik do komentarza

Dwie kawy dziennie ok, ale po co przesadzasz z imbirem, to nie wiem, za papierosy lepiej się w ogóle nie zabierać. 

Jeśli zaszkodził Ci miód, to po jakimś czasie samo przejdzie. Jedynie naturalne lub syntetyczne probiotyki możesz stosować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...