Skocz do zawartości
Forum

Czy chory na nerwicę może mieć trudności z oddychaniem?


Gość b...7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chory na nerwicę czuje utrudnione oddychanie? Czytałam gdzieś, że chory czuje ucisk na klatkę piersiową czy coś takiego, ale brzmi to dla mnie dość enigmatycznie i nie wiem czy tylko tak można czuć ten objaw. Co to jest ten ucisk, czy to w ogóle prawda z nim i jak inaczej jeszcze można się czuć, gdy mamy trudności z oddychaniem w nerwicy?

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość b...7 napisał:

Jak ktoś chory na nerwicę czuje utrudnione oddychanie? Czytałam gdzieś, że chory czuje ucisk na klatkę piersiową czy coś takiego, ale brzmi to dla mnie dość enigmatycznie i nie wiem czy tylko tak można czuć ten objaw. Co to jest ten ucisk, czy to w ogóle prawda z nim i jak inaczej jeszcze można się czuć, gdy mamy trudności z oddychaniem w nerwicy?

Tak, moga być trudności z oddychaniem, ale to tylko w momentach dużego nasilenia nerwowego, a normalnie oddech jest jedynie zaburzony. Przeważnie różnego rodzaju objawy fizyczne z powodu nasilenia nerwowego koncentrują sie w klatce piersiowej np. tzw ucisk.

Odnośnik do komentarza

Nerwica to wszechpotężna bestia która daje rozmaite objawy. Utrudnione oddychanie to jeden maleńki fragment tych objawów. Człowiek czuje jakby się dusił. Przeżyłem tę całą nerwicę wegetatywną. Zaczęła się na studiach i praktycznie nigdy się jej nie pozbyłem. Ale teraz to ona jest u mnie potulna jak oswojony dzik. Pokonałem ją sam. Nikt nie był mi w stanie pomóc. Ani szpitale, ani pogotowia, ani lekarze. Im wcześniej z nią zawalczysz tym mniej odbierze ci zdrowia.

I przede wszystkim nie bój się jej. Ani krótkich oddechów, ani guli w gardle, ani łomotu serca. Nie bój się. Ona tak naprawdę nic ci nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...