Skocz do zawartości
Forum

Przemoc domowa


Gość Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem ofiarą przemocy psychicznej. To co mój mąż ze mną robi i szmaci to musiałabym książki napisać. Jestem już zapisana na terapię i chce zawalczyć o siebie. Oczywiście mąż zwala winę na mnie itd. Ciężko to udowodnić ponieważ dobrze gra i uchodzi za cudownego człowieka. Obraca się w podejrzanym towarzystwie, nie wraca do domu na noc i drze się na mnie popatrz co ze mną robisz a ja w tym czasie np coś oglądam, ale do rzeczy.To trwa 27 lat z przerwami mamy córkę 16 letnią i ona chce zeznawać przeciwko ojcu. Jeszcze 2 lata temu życzyła mu śmierci o czym mi powiedziala. 27 lat zrobiło swoje uzależniłam się od swojego oprawcy. Czy mogę zgłosić to do prokuratury o zakaz zbliżania się. Nie mam gdzie iść, rozwód nic nie da bo ma tu swoich kolegów i podejrzane interesy. I tak by przychodził do tego bloku. A ja już bym tego nie wytrzymała. Jest bardzo toksyczny i zachowuje się jak psychopata. Dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza

Musiałabyś wywalczyć jego eksmisję plus zakaz zbliżania się, bo sam zakaz, mieszkając razem, mija się z celem.

 I oczywiście rozwód, bo on niesie takie samo ryzyko jak zakaz zbliżania się, więc nie rozumiem Twojej obawy. 

Szkoda, że go przez te lata nie nagrywałaś go, ale musisz zacząć. W tym celu skontaktuj się z adwokatem, jak to zrobić, żeby było akceptowalne przez sąd. Samo zeznanie córki, to może być za mało. 

51 minut temu, Gość Marysia napisał:

Jestem już zapisana na terapię i chce zawalczyć o siebie.

To dobrze, lepiej późno niż wcale

Bez terapii i adwokata nie dasz rady, więc od tego zacznij. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...