Skocz do zawartości
Forum

Czy są jakiś problemy na poradzenie sobie z rozdrażnieniem?


Gość b...8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Otóż jestem strasznie nerwowy, gdy gram w jakąś grę i przegram to potrafie krzyczeć na cały dom i walić ręką w stół. Gdy ide ulicą i przejeżdza ktoś obok mnie to sie strasznie boje że mnie przejedzie lub porwie albo zabiję. Jak dostane słabą ocene w szkole to czasem potrafie nawet płakać później i być na wszystko obrażony. Są jakieś sposoby na poradzenie sobie z tym?

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Odstaw gry, zacznij uprawiać sport, wychodź wiecej na powietrze, może zapisz się na basen czy pływanie. Zacznij biegać lub jeździć na rowerze. Gry uzależniają i jeżeli tak reagujesz to znaczy że zaczyna byc źle. Zaczynaj powoli odstawiać gry, Graj mniej, wychodź na spacery, tak aby co najmniej spędzać 2 godziny na dworze. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz

Gry nie są problemem. Reakcja emocjonalna i lęki już tak i z tym najlepiej pracować uświadamiając sobie swoje zachowanie. Jesteś jeszcze młody więc to nie muszą być wielkie zaburzenia. Spróbuj medytacji i kontroli swojego zachowania. Musisz wyrobić w sobie nawyk, że kiedy zbyt mocno się denerwujesz opisuj sobie w głowie to co się dzieje i w myślach popatrz na siebie siedzącego przed komputerem i denerwującego się. Spróbuj to sobie zwizualizować i opisać słowami. Grając skup się na grze, idąc na spacer skup się na tym co robisz, pomyśl, że jesteś na spacerze zamiast myśleć o tysiącu różnych spraw. Opisując sobie aktualne emocje i czynności wychodzisz nieco poza nie. Obecnie denerwując się na niepowodzenie w grze Twoja koncentracja automatycznie zapętla się na nerwach. Bojąc się, że ktoś Cię przejedzie albo porwie też nie skupiasz się na rzeczywistości tylko zapętlasz się na tym co potencjalnie niby mogłoby się stać. Przemyśl jakie jest prawdopodobieństwo takich zdarzeń. Skup się bardziej na rzeczywistości a nie na myślach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...