Skocz do zawartości
Forum

Sposoby radzenia sobie ze stresem


Gość xyzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam pytanie jak radzić sobie ze stresem? chodzi mi o to że od teraz jestem na studiach i jak miałam przed wszystkimi coś mówić to bardzo się zestresowałam, cała się trzęsłam i miałam problemy z mówieniem... aż pani mi przerwała,,, na ogół jestem spokojna,i nie mam problemów z kontaktowaniem się z ludźmi,ale niestety wychowywałam się w rodzinie gdzie był alkoholizm, ze strony taty, i dalej mieszkam z rodzicami.
Jakie są najlepsze tabletki bez recepty które mnie uspokoją przed kolejnym wystąpieniem publicznym.? chociaż trochę,żebym tak sięnie trzęsła...

Odnośnik do komentarza

czym sie stresujesz? ze cos zle powiesz ze sie pomylisz? trudno kazdemu sie zdarza, moim zdnaiem nie ma sensu leczyc sie na stres najwyzej przed wystąpieniem wez sobie melisę albo kostke czekolady gorzkiej bo ona ma magnez nie ma sensu sie faszerowac lekami skoro nie masz wg mnie zadnych problemow oprocz tego ze sie stresujesz musisz po prostu nabrac pewnosci siebie

Odnośnik do komentarza

nie wiem dokładnie czym, wyszłam na środek i cała latałam i się jąkałam, to było straszne, to jednak jest coś, bo kiedyś byłam u lekarza kardiologa bo szybko biło mi serce,miałam tachykardię i zrobiono mi pare badań to lekarz powiedział że to na tle nerwowym, nerwica serca i mam wysoki puls i nadciśnienie.... tylko przez jakiś czas miałam leki na serce ale potem kazał już mi ich nie brać, niedawno byłam kupić sobie melisę... :) zobaczymy czy to pomoże, bo czekoladę już próbowałam ale nie pomagała mi.

Odnośnik do komentarza

Stres wiele może zepsuć, dlatego warto nauczyć się nad nim panować, a przynajmniej go zmniejszać. Przede wszystkim warto sie zastanowić dlaczego się stresujesz. Może to wynikać z tego, że jesteś delikatną osobą, która łatwo się denerwuje, a być może dlatego, że nie jesteś pewna siebie i stąd rodzi się stres - że Ci coś nie wyjdzie, że sobie nie poradzisz. Nie możesz tak myśleć. Każdy się stresuje i to naturalne, ale pamiętaj, aby umieć stres przechytrzyć. Dlatego w sytuacji stresowej, np. kiedy denerwujesz się przed wygłoszeniem referatu, staraj się wyciszyć. Nie wertuj nerwowo kartek, zamknij je i oddychaj głeboko. Powiedz sobie, że przecież wszystko wiesz i umiesz i nie ma powodów aby się czymkolwiek martwić. Jeśli mówisz coś, a ze stresu zaczynasz się jąkać. Przerwij na chwile, odetchnij na spokojnie. Jeśli czujesz się skrępowana sytuacją, po prostu obróć ją w żart, uśmiechnij się, powiedz coś, co słuchaczy rozbawi a zarazem da chwilę dla Ciebie. Jeśli tłumaczysz coś, a nie wiesz co zrobić z rękami, możesz trzymać w nich długopis. Będziesz mogła nim pokazywać coś ewentualnie delikatnie trzymać w rękach dla uspokojenia. Wiedz, że Twoi słuchacze też na pewno się stresują w różnych sytuacjach i to nie jest nic złego, zdarza się najlepszym. Jeśli lekarz podejrzewał u Ciebie nerwicę, warto abyś porozmawiała z psychologiem czy nie trzeba skupić się na niej i lecząc ją pozbyć się innych problemów. Możesz także zajrzeć na poniższe linki, gdzie znajdziesz metody radzenia sobie ze stresem i ćwiczenia relaksacyjne na stres. Powodzenia!
Jak sobie radzić ze stresem?
Metody na stres

Odnośnik do komentarza

stres jest zły to fakt ja zawsze wlasnie w zart obracam cos, kiedys bylam na obiedzie w restauracji z rodzicami mojego chlopaka i strasznie sie stresowalam i oczywiscie wszystko mi spadalo, przewrocilam szklanke itd. bo wszystk obylo bardzo sztywne i powiedzialam: przepraszam to ta moja gracja slonia i wszyscy zaczeli sie smiac - to byl punkt przelamania wlasnie jesli chodzi o atmosfere potem bylo juz tylko lepiej!

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

możesz spróbować zamknąć oczy, i wyobrazić sobie że na sali nie ma nikogo. Mnie pomaga jak skupiam wzrok na jakimś punkcie, może to być róg sali, czyjaś twarz, coś na biurku i wtedy dopiero mówię. Jeśli bardzo się trzęsiesz to możesz też referować siedząc albo bawić się w rekach np długopisem. Podczas wystąpienie oddychaj głęboko i miarowo w jednym rytmie.

Odnośnik do komentarza

ja mysle ze stres w pewnym stopniu mozna oswoic po prostu nauczyc sie nad nim panowac, a jak to zrobic? nie wiem, ale po prostu dystansuj sie do stresu, jak czujesz, ze jestes podenerwowana ze zapominasz to co mowisz itd, to staraj sie uspokoic, mow wolno, usmiechaj sie, staraj sie czuc zrelaksowana wtedy pomimo sciskania w zoladku bedziesz szla naprzod!

Odnośnik do komentarza

Tez miałam takie stany ze tres mnie po prostu zżerał. Od rana kiedy tylko się obudziłam od razu mnie trzęsło, okropnie się pociłam, byłam stale poddenerwowana. Próbowałam sama z tym walczyć, w końcu zgłosiłam się do lekarza. Są różne tabletki uspokajające, które pomagają. Oczywiście należy też mieć silną wolę do walki z nerwami i stresem. Myślę że powinnaś zgłosić się do psychologa lub psychiatry i opowiedzieć o swoich dolegliwościach. Mnie to dużo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Gość pemolten

Na każdego działa coś innego, każdy ma inne problemy i inaczej na to reaguje.  Polecam tę książkę - livro.pl/jak-pokonac-zmartwienia-i-poradzic-sobie-ze-stresem-carnegie-dale-sku1200924688.html Fajne, rozsądne, logiczne podejście do tematu. No i przedstawienie różnego oblicza stresu. Nie ma metody, która działa na wszystkich, bo każdy przejmuje się czymś totalnie innym. To normalne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...