Skocz do zawartości
Forum

Szlag mnie trafia jak pomyślę o jego ex


Gość 9j9

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze miałam chłopaków bez przeszłości, fakt byliśmy krótko max pół roku bo nie chciałam dłużej, jeden z przeszłością był na początku chłopakiem potem stał się kochankiem, przygoda dla mnie  , pogoniłam go właśnie z tego powodu ale to było 3 lata temu. Teraz mam już 28lat czas myśleć poważniej, powodzenia nie mam dużego, w sumie nigdy nie miałam jeśli chodzi o związki. Na sex owszem ale co mi po seksie, za bardzo się szanuje żeby sypiać przygodnie. 

Mam silne poczucie wyjątkowości, lubię być wyjątkowa dla każdego kto jest dla mnie ważny, w kogo mam inwestować uczucia i czas, a tutaj czuje ze tak nie jest. Była inna przede mną przez kilka lat, on z nią miał pierwszy raz, w nią zainwestował dużo kasy, chciał się oświadczać, mieszkali już razem i tego nie mogę przeboleć. Ja nigdy nie wykorzystywałam finansowo czy inaczej facetów i zle na tym wychodziłam. On sam mi o tym opowiadal, po co nie wiem ale łzy mi sie zakręciły, powiedział że ja też będę miała dobrze ale przez to zaczynam na niego patrzeć racjonalnie, uczuć mam już mało, nie chce wypaść gorzej więc staram się być lepsza, a i naciągnąć go na więcej niż tamtą bo dlaczego ktoś taki jak ona (brzydki, głupi i biedny) ma mieć lepiej..? Do tej pory wydał na mnie mało, kwiaty za 100zl i czasem jedzenie postawi, a tamtej prezenty robił za 2 tysiące itd. Mi mówi że gdyby mnie poznał przed rozstaniem z tamtą bo to ona go zostawiła) to by ją zostawił bo się zakochał i jebalby ten ślub. Sma się nie zorientuje ze z telefonu trzeba usunąć wszystko co z nią związane a ja tego nie chce robić. Tak samo żeby gadać o niej czasem. Po co? Rozstali się w tamtym roku po 3 latach. Ja zawsze chciałam być wyjątkowa dla mojego faceta którego potraktuje poważnie, a nie któraś z kolei. Chyba go zostawię bo nie zniosę tej mysli

Nie chce mi się żyć jak o tym myślę, jak sobie radzicie z ex faceta? 

Odnośnik do komentarza

Czy Ty go w ogóle kochasz?

Moim zdaniem masz totalnie skrzywiony obraz związku. Masz 28 lat, więc mało prawdopodobne jest, żebyś spotkała kogoś bez przeszłości. Każdy ma jakąś i nie da się jej zmienić. Większy problem widziałabym np w 30-letnim prawiczku, bo to mogłoby świadczyć o jakiś jego niedoborach. Po 1 masz ogromne kompleksy, po 2 zbyt dużą wagę przykładasz do pieniędzy i prezentów, po 3 bez sensu porównujesz się z tamtą, po 4 masz jakieś romantyczne wyobrażenia i pragnienia (chodzi o tę Twoją wyjątkowość).

4 godziny temu, Gość 9j9 napisał:

Do tej pory wydał na mnie mało, kwiaty za 100zl i czasem jedzenie postawi, a tamtej prezenty robił za 2 tysiące itd. Mi mówi że gdyby mnie poznał przed rozstaniem z tamtą bo to ona go zostawiła) to by ją zostawił bo się zakochał i jebalby ten ślub.

Ta wyliczanka jest nieco żenująca. Facet mówi, że Cię kocha, więc spójrz na to, jak Cię traktuje, jak objawia się jego miłość i nie przeliczaj jej na wartość prezentów. Odnoszę wrażenie, że obydwoje jesteście niedojrzali, bo jego oświadczenie, że zostawiłby tamtą, gdyby poznał Cię wcześniej, nie świadczy o nim dobrze. Z tego wynika, że chciał sobie kupić miłość, lub byłby skłonny do zdrady? Może wreszcie zrozumiał, że uczucia nie można kupić?

4 godziny temu, Gość 9j9 napisał:

Sma się nie zorientuje ze z telefonu trzeba usunąć wszystko co z nią związane a ja tego nie chce robić. Tak samo żeby gadać o niej czasem. Po co? Rozstali się w tamtym roku po 3 latach.

Jeśli dobrze zrozumiałam, to on trzyma w telefonie jej zdjęcia i korespondencję i często ją wspomina? Hmmm, mogłoby to sugerować, że nie wyleczył się jeszcze z tamtej, a Ty jesteś tylko plasterkiem na jego zranione serce. 

4 godziny temu, Gość 9j9 napisał:

Teraz mam już 28lat czas myśleć poważniej, powodzenia nie mam dużego, w sumie nigdy nie miałam jeśli chodzi o związki.

Oby nie zgubiła Cię desperacja w dążeniu do złożenia rodziny. Proponuję, żebyś z nim porozmawiała (nie pokłóciła się) i powiedziała wprost i spokojnie, że nie chcesz więcej słuchać opowieści o jego byłej, bo odnosisz wrażenie, że on mimo wyznań miłości w Twoją stronę, ciągle o niej myśli i przeżywa tamten związek. Nie chcesz być opcją i nie chcesz być oszukiwana. 

Takie oczekiwania są oczywiste i on z pewnością zaprzeczy, więc jeśli nie chcesz teraz rozstawać się z nim, to po prostu obserwuj go i jego stosunek do Ciebie. Może on być jednak zaburzony z powodu Twojej niskiej samooceny. Co do pamiątek po ex w jego telefonie, to sprawa jest bardziej skomplikowana, bo skąd o tym wiesz, grzebiesz mu w telefonie? Raczej nie przyznawałabym się do tego, chyba, że przy okazji coś wypatrzysz, to może być pretekst do kolejnej rozmowy i spokojnego pytania; dlaczego trzyma pamiątki po niej, jeśli tak go skrzywdziła i wykorzystała?

Jeśli on nie jest z Tobą szczery i ciągle myśli o tamtej, to wyjdzie "w praniu" prędzej, czy później, lepiej prędzej. Wtedy nie miej skrupułów i rozstań się z nim, bo szkoda marnować czasu na bycie etykieta zastępczą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...