Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Od września 2020 r. przyjmuję tabletki Vines ze względu na nieregularne miesiączki (miałam wysoki poziom testosteronu i krwawienia pomiędzy miesiączkami). Jedyną pomyłką w przyjmowaniu tabletek była w listopadzie. Wtedy zapomniałam wziąć jedną tabletkę i następnego dnia zgodnie z ulotką wzięłam dwie. 12 stycznia dostałam krwawienia przy 4 tabletce placebo. Krwawienie trwało dłużej niż powinno (krwawiłam przy tabletkach czynnych) i ponadto miałam spore skrzepy krwi, więc 28 stycznia udałam się do ginekologa. Z racji tego, że jestem jeszcze dziewicą i nie da się mnie dokładnie zbadać, zrobiono mi USG jamy brzusznej. Ginekolog zauważyła w macicy pęcherzyk wypełniony płynem i zapytała mnie czy jestem w ciąży [28 styczeń]. Odpowiedziałam, że to niemożliwe. Ostatnie zbliżenie miało miejsce 9 stycznia i był to seks oralny bez wytrysku w okolicach pochwy. Ginekolog skierowała mnie na badanie krwi, kazała odstawić tabletki antykoncepcyjne i brać przez 10 dni 3 razy dziennie Duphaston na zatrzymanie krwawienia. Beta hcg 20 dni po zbliżeniu wyniosła <2.3 mlU. Oprócz tego zrobiłam 3 testy ciążowe, które również wyszły negatywnie. Kiedy przyszłam do niej z wynikami 1 lutego ponownie zrobiła mi USG jamy brzusznej (tym razem nie miałam pełnego pęcherza) i oznajmiła, że wygląda to o wiele lepiej i że tego płynu jest o połowę mniej. Powiedziała mi, że po odstawieniu Duphastonu pojawi się miesiączka i wtedy mam znowu zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne Vines. Na obrazie nie było widać pęcherzyka, ale nie wiem czy to przez to, że nie miałam pełnego pęcherza. Duphaston brałam od 29 stycznia do 7 lutego. Kiedy powinna się pojawić miesiączka? Czym mógłby być ten pęcherzyk? Z tego co czytałam pęcherzyk ciążowy jest widoczny dopiero przy stężeniu beta hcg ok. 1500 mlU i po tylu dniach od zbliżenia testy ciążowe jak i beta hcg jest wiarygodny oraz wyklucza ciążę.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość delfi napisał:

Ciąża to raczej nie jest, zakładam że to przez pomyłkę coś sobie zaburzyłaś może, ja te tabletki od dawna stosuję i takich cudów nigdy nie miałam, pewnie jak teraz zaczniesz brać to już będzie ok

Mam taką nadzieję. To bardzo dziwna sytuacja i tyle stresu się przez nią najadłam...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj 3 dni po odstawieniu Duphastonu dostałam krwawienia, ale to nie jest jeszcze okres. Wydaje mi się, że to są zaburzenia. Zmagałam się z nimi już przed stosowaniem tabletek, potem jak zaczęłam je brać to wszystko było okej, a teraz się zawaliło ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...