Skocz do zawartości
Forum

przepuklina przełyku


Gość Amelia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój mąż 40 lat miał silny uraz brzucha w październiku. Miał zrobione USG na którym nie było widać  żadnego urazu ale miał problemy z żołądkiem bo czuł że stoi mu jedzenie albo wymiotował albo miał zaparcia. Lekarz zlecił mu gastroskopię, na której wyszło że ma niewielką przepuklinę przełyku oraz zaróżowienie żołądka.  Dostał IPP ale zgagi ani refluksu nie ma, trawienie wraca do normy po zastosowaniu diety lekkostrawnej ale co jakiś czas czuje ból koło wątroby albo nerki. Lekarz powiedział mu że z tej przepukliny może kwas żołądkowy przesiąkać na wątrobę  albo jelita czy to możliwe? Jak pomóc? 

Odnośnik do komentarza

Chciałoby się spytać; gdzie Rzym, a gdzie Krym? Nawet po liźnięciu anatomii w szkole podstawowej, powinnaś wiedzieć, że od przełyku do żołądka droga daleka. 

3 godziny temu, Gość Amelia napisał:

Lekarz powiedział mu że z tej przepukliny może kwas żołądkowy przesiąkać na wątrobę  albo jelita czy to możliwe?

Jak sama nazwa wskazuje "kwas żołądkowy" wytwarza się w żołądku, a nie w przepuklinie znajdującej się podobno w przełyku (nie słyszałam o takiej). Opisz Wasz problem w dziale "Zdrowie", bo tutaj to "Psychologia", ale najlepiej dopytać lekarza, a jeszcze lepiej pójść z tymi wynikami, do jeszcze innego specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Yonka1717 napisał:

od przełyku do żołądka droga daleka. 

Nie taka daleka, bo przełyk wchodzi do żołądka i właśnie na tej granicy bywają przepukliny. 

5 godzin temu, Gość Amelia napisał:

Lekarz powiedział mu że z tej przepukliny może kwas żołądkowy przesiąkać na wątrobę  albo jelita czy to możliwe?

Nie wydaje mi się, bo cokolwiek by się wydostawało na zewnątrz przewodu pokarmowego, bo wywoływało by stan zapalny, ale nie wiem. 

Wystarczy, że przepuklina uciska na jakieś nerwy, może dawać promieniujące odczucie bólu. 

Mąż powinien poddać się operacji, bo przepuklina może się powiększać, jeśli jest takie zalecenie lekarskie. 

MR z kontrastem dokładniej by pokazało co tam się dzieje. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...