Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność.


Gość Marek 34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek 34

Witam, mam na imię Marek i od pół roku mam problem z bezsennością. Jestem 34 latkiem który miał wypadek samochodowy w lutym ubiegłego roku. Od 7 miesięcy leżałem praktycznie w łóżku. Miałem dwie operacje i jeden zabieg. Moje problemy ze snem pojawiły się w czerwcu 2020 roku i przybrały na sile. Mój cykl snu jest zaburzony i po każdym marzeniu sennym wybudzam się. Dosłownie po każdym... Nie mam żadnej ciągłości zdrowego snu od ponad kilku miesięcy. Czasami wybudzam się po kilka razy w ciągu nocy. Z początku taki sen nie przeszkadzał mi w funcjonowaniu. Byłem skupiony i czułem się w miare dobrze. Jednak ostatnio pojawiły się problemy z koncentracją i wzrokiem. Stałem się niezdarny pojawiły się bóle głowy a ostrość obrazu pogorszyła się. Widzę gorzej i podwójnie a mój chód stał się chwiejny. Staram się aktywizować i zmęczyć jednak nic to nie daje. Wyznaczyłem sobie godzinę 22 jako czas pójcia spać. Puls podczas leżenia to 75-85 a saturacja 95-96. Po zamknięciu oczu i wygodnej pozycji leżenia pierwszy cykl snu przychodzi bardzo późno. Zwykle jest to godzina 00:30 a ostatnio coraz później. Jak wspominałem po każdym marzeniu sennym następuje wybudzenie zupełnie jakbym przespał 8h. Czuje się wypoczęty ale to tylko pozory. Po kilkunastu minutach pojawia się rozdrażnienie i pot na dłoniach oraz stopach. Od tego tygodnia spałem może po 2-3 godziny dziennie z przerwami. Na codzień nie robię żadnych drzemek. Czy  moja bezsenność jest wynikiem leżenia przez 7 miesięcy w łóżku? Czy może jest to skutek jakiejś innej choroby? Dodam że nie odczuwam żadnych lęków ani nie mam natłoku myśli w głowie tóż przed pójściem spać. Czyżby była to ta śmiertelna bezsenność? Sam już nie wiem co o tym myśleć... w rodzinie nikt nie chorował na bezsenność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Marek 34 napisał:

Czy  moja bezsenność jest wynikiem leżenia przez 7 miesięcy w łóżku? Czy może jest to skutek jakiejś innej choroby?

Myślę, że wypadek i rekonwalescencja była tak ogromnym stresem, że zapoczątkowała zły sen. Jednak teraz to już są inne czynniki. Moim zdaniem skupiasz się na tym za bardzo, nakręcasz sam siebie i to jest takie samonapędzające się koło ?  Niby nie jesteś nerwowy i zestresowany, ale kładziesz się spać ze świadomością, że znów ze snu nic nie będzie? Niby się nie lękasz, ale piszesz o śmiertelnej bezsenności, łooo matko jak to brzmi.... skąd Ci się to wzięło do głowy jeśli nie z lęku?

2 godziny temu, Gość Marek 34 napisał:

Sam już nie wiem co o tym myśleć...

Moze czas przestać o tym myśleć, przestać skupiać myśli na negatywie jakim jest bezsenność. Jeśli jest to jest, trudno. Zlej to, zaakceptuj, a z czasem sam się zdziwisz, że znika. Zastosowałam i zadziałało ?  Na yt jest sporo filmików n.t. snu. Pooglądaj a może znajdziesz tam jakiś sposób na siebie. Póki co wspomagaj się może jakimiś ziołowymi lekami nasennymi.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim przestań sobie stale mierzyć puls, a saturację to już w ogóle nie wiem dlaczego mierzysz. 

Puls obniża melisa, więc jeśli nie bierzesz żadnych leków, ja proponuję pić co drugi dzień wieczorem, na przemian melisę z dziurawcem. A to dlatego, że nie wskazane jest picie długo ziół jednoskładnikowych. Albo mieszać melisę z dziurawcem. Ponadto pijąc dziurawiec,  należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, ale on jak i melisa działają uspokajająco.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

Przede wszystkim przestań sobie stale mierzyć puls, a saturację to już w ogóle nie wiem dlaczego mierzysz. 

Dokładnie tak. W ten sposób sam nakręca spirale bezsenności. A niby nie żyje w lęku ani stresie... Czy na pewno ? ?

19 godzin temu, Yonka1717 napisał:

Z tym problemem udaj się do neurologa

Ostatecznie do psychiatry, bo to wszystko może siedzieć w głowie ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Tyle czasu mieć problemy ze snem to już długo. Według mnie najlepiej będzie udać się do specjalisty i u niego szukać pomocy. Na stronie https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/bezsennosc-rozpoznanie-i-leczenie/  jest opisane jak wygląda rozpoznanie bezsenności, jakie mogą być w ogóle jej przyczyny i co kluczowe to jak wygląda leczenie. Warto się zapoznać jeśli problem ze snem was dotyczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...