Skocz do zawartości
Forum

Ból nogi i kręgosłupa


Gość kobieta23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobieta23

Od tygodnia boli mnie odcinek lędźwiowy z prawej strony i noga od pośladka do stopy, czasem boli mnie tylko sama noga a czasem tylko same plecy. Ból też roznosi się lub promieniuje na całe plecy, aż do łopatek. Noga wydaje mi się też mniej sprawniejsza, obciążona, ciężko unieść mi ją do góry. Czasem odczuwam też pieczenie w lędźwiach. 
Zdarzały mi się już wcześniej takie ‚napady’ bólu ale po 2-3 dniach same przechodziły. 
Czy to może być rwa kulszowa? Czy coś innego? Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo prawdopodobne, że dochodzi do ucisku nerwów i dlatego noga wydaje się być mało sprawna oraz może dochodzić do promieniującego bólu. Radziłabym po pierwsze udać się do neurologa celem sprawdzenia, jeśli jesteś z Trójmiasta to polecam specjalistę z centrum med. medi-medic. Pani doktor bardzo mi pomogła przy zbliżonym problemie o podłożu neurologicznym. Następnie może być potrzeban wizyta u ortopedy oraz specjalistyczne badania, żeby potwierdzić wstępną diagnozę. Tak to się kształtuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Piotrkrasz

Przede wszystkim nie czekaj, aż twój stan się pogorszy, aż ból będzie nie do zniesienia. Istnieje duża szansa, że uda ci się załatwić sprawę poprzez rehabilitację, regularne ćwiczenia i ew. zmianę pewnych nawyków. Ja kilka miesięcy temu trafiłem na specjalistów z www.iortopedia.pl, przeciążony przez dźwiganie ciężkich rzeczy bark bolał przy odchyleniu go mocniej do tyłu. Ból "ciągnął" się praktycznie od góry ręki, aż do samego łokcia. Okazało się, że naruszony, mocno nadciągnięty był jeden z przyczepów mięśnia. Pomogła nie tylko wizyta, ale także cały zakres działań, który zlecili mi lekarze do spółki z rehabilitantem. 

Odnośnik do komentarza
Gość lolek192837465

Bardzo ważne jest, aby nie zignorować bólu. Warto zgłosić się na badanie do jakiejś kliniki. Ja miałem duże i nawracające się bóle pleców i zdecydowałem się na leczenie i terapię za granicą, a dokładnie w niemieckiej klinice avicenna-klinik i zdecydowanie mogę ją polecić.

Odnośnik do komentarza

Dobrych kilka lat pracowałem w Anglii na magazynie. Trzeba było się nadźwigać i zrobić dobrych kilkanaście kilometrów dziennie. Niestety wyszło mi to bokiem, bo dorobiłem się przepukliny na lędźwiach i osteofitów. Ból był nie do zniesienia, nawet Tramal nie pomagał. To jest tragedia, kiedy nie możesz wstać z łóżka, nie mówiąc o nałożeniu skarpetek. Na szczęście znajomy lekarz polecił mi ośrodek MED&CARE FREMS https://frems.pl/wskazania/leczenie-bolu/ Używa się w nim metody FREMS na urządzeniach do terapii przeciwbólowej. Na szczęście jest to metoda bezinwazyjna i bezbolesna. Zdecydowanie poczułem się lepiej już po dwóch zabiegach. Każdemu, kto cierpi z bólu zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...