Skocz do zawartości
Forum

Witam, jak powiedzieć rodzicom o zbyt krótkim wędzidełku napletka?


Gość P218

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak powiedzieć rodzicom o zbyt krótkim wędzidełku napletka? Zauważyłem ten problem już chwilę temu, dodam że mam 16 lat, lecz nie wiem jak poinformować o tym rodziców, ponieważ wiem, że jest to delikatna sprawa i bez operacji może być problem w życiu przyszłym.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Normalnie, sposób mówienia jest jeden, jak się wstydzisz, to poczekaj do 18-ki, wtedy sam pójdziesz do lekarza. 

 

1 godzinę temu, Javiolla napisał:

Moze mniej krępujące będzie porozmawianie z tatą-jako mężczyzną. Mówisz normalnie tak jak nam tu napisałeś. Jeśli to dla Ciebie krepujący temat to musisz poczekać do 18-tki, a potem sam zająć się sprawą.

Tzn jestem w stanie to powiedzieć im " z miejsca", ale w jaki sposób wytłumaczyć im jak odkryłem ten problem ? To jest trudem, bo nie powiem tego wprost - ten problem występuje tylko we wzwodzie

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Gość P218 napisał:

 

Tzn jestem w stanie to powiedzieć im " z miejsca", ale w jaki sposób wytłumaczyć im jak odkryłem ten problem ? To jest trudem, bo nie powiem tego wprost - ten problem występuje tylko we wzwodzie

Nic nie musisz tłumaczyć, rodzice wiedzą, że masz wzwody, jak każdy zdrowy chłopak. 

Odnośnik do komentarza

Problem krótkiego wędzidełka napletka widać już bez erekcji. Po zsunięciu napletka wędzidełko przyciąga żołądź do trzonu penisa. Nie rozumiem, dlaczego odkryłeś ten problem dopiero podczas erekcji. Może ten problem w ogóle u ciebie nie istnieje, bo nie napisałeś na czym on polega. Krótkie wędzidełko może powodować ból podczas elekcji i utrudniać odbycie stosunku płciowego. Może też dojść do naderwania wędzidełka.
Czasami jednak istnienie krótkiego wędzidełka napletka nie powoduje dyskomfortu podczas erekcji i pozwala prowadzić zadowalające współżycie seksualne.
Chyba istnieje coś takiego jak badania bilansowe. Można wtedy powiedzieć o problemie lekarzowi, a on zbada i ewentualnie da skierowanie do urologa, bo trzeba mieć skierowanie do tego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, by sprawiło cito kłopot w przyszłym życiu.

Napletek, możesz to sam załatwić. 1 internista 1 kotaktu, skierowanie do urologa, i on robi zabieg. 20min. Znieczulenie miejscowe. A rodzicą, normalnie, jak masz tate, to idź do niego. No co ty. Ruchać możesz nie móc, i boisz się ze starumi pogadać? 16 lat to idealny czas na to. W sam raz. i n NFZ. Jest tyle operacji, że mogą ci zaproponować obrzezanie, poczytaj o tym, bo zależy jak wadliwe jest wędzidełko. To cię obrzezają. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...