Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 24 lata. Od ponad roku borykam się z nadciśnieniem. Zazwyczaj mam ciśnienie 133/85/80, ale dzisiaj cały dzień mam 145/100/90. Jak mogę je szybko zbić? Dodam, że jeszcze tak mi głowa pęka, że szok. Nie byłam u lekarza i nie mam żadnych tabletek na  zbicie go. Proszę pomóżcie, bo sobota mi ucieka. 😭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Pij wodę, z przecibólowych najlepsza będzie Polopiryna, bo dodatkowo rozrzedza krew. Połóż się, odpoczywaj. 

Nie pij alkoholu, ogranicz kawę do minimum, dieta też jest ważna, czytaj w necie o domowych sposobach na obniżenie ciśnienia. 

Nie ma cudownego środka na nadciśnienie. 

Nie wiem czy masz predyspozycje gnetyczne, ale nie lekceważ, w Tym wieku trzeba szukać przyczyny, zrób tomograf głowy żeby wykluczyć tętniaka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inmywoorld
31 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Pij wodę, z przecibólowych najlepsza będzie Polopiryna, bo dodatkowo rozrzedza krew. Połóż się, odpoczywaj. 

Nie pij alkoholu, ogranicz kawę do minimum, dieta też jest ważna, czytaj w necie o domowych sposobach na obniżenie ciśnienia. 

Nie ma cudownego środka na nadciśnienie. 

Nie wiem czy masz predyspozycje gnetyczne, ale nie lekceważ, w Tym wieku trzeba szukać przyczyny, zrób tomograf głowy żeby wykluczyć tętniaka. 

Kawy nie piję w ogóle. Fakt jest taki, że właśnie wczoraj wypiłam drinka z whisky. Mieszkam w Niemczech i w sumie nie mam dostępu do leków takich jak polopiryna 🥺Na nadciśnienie mój tata się leczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jan

1-MNA wpływa na napięcie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy przewlekła niewydolność serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...