Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od ponad roku stosuję krążki antykoncepcyjne Pola Ring. Teoretycznie wszystko jest bardzo dobrze, spełniają swoje zadanie, nawet nie zauważyłam spadku libido ani przybierania na wadze. Jest jednak parę kwestii, które mnie nurtują. Słyszałam, że przy antykoncepcji hormonalnej miesiączki przebiegają mniej boleśnie. Ja przez ostatnie lata przechodziłam je dosyć boleśnie, jednak do tego stopnia, że nie wymiotowałam ani nie miałam biegunek, po prostu czasem musiałam zrezygnować z niektórych aktywności. Od stosowania antykoncepcji wiele się nie zmieniło, nadal zdarza się, że pierwsze dni krwawienia są bolesne, czasem nawet bardzo. Wszelkie dolegliwości psychiczne związane z tym czasem w miesiącu również pozostały (humorki, wzmożony apetyt) Często bóle w podbrzuszu odczuwam również w okresie, w którym w normalnym stanie rzeczy powinna wystąpić owulacja, co jest przecież niemożliwe. Ostatnio z powodu wyjazdu nie zrobiłam przerwy pomiędzy krążkami, tylko zaaplikowałam jeden po drugim. Jeszcze przed wyjęciem drugiego zaczęło się bardzo bolesne krwawienie, które potrwało aż do włożenia następnego. Ostatnią sprawą jest to, że mniej więcej co 2/3 miesiące, dzień po aplikacji krążka (zawsze robię to wieczorem), zdarza mi się omdlewać i czuć ogólne osłabienie (w innych okolicznościach to się raczej nie zdarza, to zawsze jest dzień po). Jestem raczej szczupłą osobą, moje BMI waha się koło 18. Czy są powody, żeby się martwić i iść na kontrolę lekarską? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...