Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Inmyworld

Duszności i to mega duże.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.  Zacznę od początku.  Poand roku temu zaczęły pojawiać się u Mnie duszności. Najpierw myślałam, że to przez papierosy, Ale duszności zaczęły mnie tak męczyć, że bałam się zasnąć, ze już się nie obudzę. 8 miesięcy temu rzuciłam papierosy, A od 7 miesięcy codziennie towarzyszą mi duszności bez przerwy, na początku myślałam, że to właśnie przez rzucenie palenia. Ale poszłam do lekarza i zrobiłam sobie badania tj. RTG klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, badanie wątroby, nerek, tarczycy, morfologia i mocz. Wszystko w normie,żadnych zmian ogniskowych.  Od jakiś kilku tygodniu mam lęk przed zaśnięciem, mam wrazenie, że jak zasypiam to przestaje oddychać. Ale też mam tak, ze jak zasypiam to zaraz się budzę z szybkim biciem serca. Proszę o pomoc, chce w końcu funkcjonować normalnie. Oczywiście przy tym również pojawia się tak jakbym była wiotka, bez siły i w ogóle, chęć płaczu. Bo jestem bezradna... Przez to mam brak chęci do życia. Bo to nie jest życie, to jest katorga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miałem to

Spokojnie .  To wszystko robi nasz mózg :) 

Miałem to samo wiele lat temu . Połączone z lekką depresją . Pulputacje serducha , przez szybsze bicie nie mogłem zasnąć ..... A teraz jest ok :)    I zobaczysz że i ty wspomnisz o tym za parę lat z uśmiechem.  Zalecam relaks ,  dieta , dostarczenie odpowiednich składników odżywczych do organizmu .   I będzie dobrze . Pamiętaj , wyzdrowiejesz  , pomagaj innym :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inmywoorld

Mam takie pytanie, bo jeśli miałabym coś na płucach, albo byłoby coś z nimi nie tak to raczej rtg klatki piersiowej by wszystko pokazało, prawda? Czy się mylę. ? Nie mogę normalnie funkcjonować.  Te duszności to coś strasznego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miałem to

Jeżeli wykonałaś badanie rtg i nic nie pokazało , to znaczy że problem jest ...w głowie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak silne są nasze myśli . Lekarze (byłem u kilku) badali mnie od góry do dołu. Wyniki ok.  Nic mi nie mogli doradzić (jeden z nich wystawił mi lek xanax na depresję . Brałem tylko parę miesięcy  . Po odstawieniu , wziołem się sam za siebie 🙂  Jak wspomniałem to była lekka depresja wewnętrzna która trwała 2 lata a zrobiła takie cyrki ze mną że dziw bierze 🙂  Podobnie jak u ciebie .

Owszem , sytuacja z covid ( czyt. covidiotami) nie pomaga . Staraj się unikać maski.  Będzie dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inmywoorld

Oj tak, staram się unikać maseczek, bo w nich się oddychać nie da. A wiadomo teraz bez maseczki patrzą na Ciebie jak na zło wcielone. Ale mam wywalone. Mama też mówiła mi, że to wszystko siedzi mi w głowie. Byłam u psychologa, ale w sumie nic mi takiego nie powiedziała, ale fajnie mi się z nią rozmawiało. Próbowałam już walczyć sama ze sobą, ale jestem za słaba. Ciężko mi coś zmienić. A mam dopiero 24 lata .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miałem to

Masz mądrą mamę 🙂 Pamiętaj by nie zamykać się w domu .Wyjście do ludzi albo na jednego drinka także pomaga . Taka nasza natura ( choć rządzący chcieliby nam to zabrać )    Trzymaj się zdrowo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Inmyworld,

Nie stawiamy tutaj diagnoz.To MOŻE być problem psychiki np. hipnofobia/lęk przed zaśnięciem/ lub objawy somatyczne lęku.Lecz również początki astmy.Tego nie wykryje badanie RTG ani badanie krwi.To bada pulmunolog.Tym bardziej ,że paliłeś papierosy.Jeżeli badanie pulmunologiczne nic nie wykarze, to dopiero psychiatra.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inmywoorld
15 godzin temu, appendix napisał:

Witaj Inmyworld,

Nie stawiamy tutaj diagnoz.To MOŻE być problem psychiki np. hipnofobia/lęk przed zaśnięciem/ lub objawy somatyczne lęku.Lecz również początki astmy.Tego nie wykryje badanie RTG ani badanie krwi.To bada pulmunolog.Tym bardziej ,że paliłeś papierosy.Jeżeli badanie pulmunologiczne nic nie wykarze, to dopiero psychiatra.

Pozdrawiam.

Dziękuję i również pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tete
W dniu 12.10.2020 o 10:27, Inmyworld napisał:

.... Od jakiś kilku tygodniu mam lęk przed zaśnięciem, mam wrazenie, że jak zasypiam to przestaje oddychać. Ale też mam tak, ze jak zasypiam to zaraz się budzę z szybkim biciem serca. Proszę o pomoc, chce w końcu funkcjonować normalnie. Oczywiście przy tym również pojawia się tak jakbym była wiotka, bez siły i w ogóle, chęć płaczu. Bo jestem bezradna... Przez to mam brak chęci do życia. Bo to nie jest życie, to jest katorga. 

Kurcze, mam to samo. To co zacytowałam. Po takich akcjach muszę zażywać krople walerianowe by normalnie zasnąć!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już trzeci czy czwarty post tej samej treści.Dostałeś odpowiedź i idź do lekarza.Pierwszego czy ostatniego kontaktu ale nie zaśmiecaj forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inmywoorld
Godzinę temu, appendix napisał:

To już trzeci czy czwarty post tej samej treści.Dostałeś odpowiedź i idź do lekarza.Pierwszego czy ostatniego kontaktu ale nie zaśmiecaj forum.

Pozdrawiam.

Weź Ty wyjdź z tego forum. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, więc idź gdzie indziej. Od moich postów wara...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.10.2020 o 20:08, Gość Tete napisał:

Kurcze, mam to samo. To co zacytowałam. Po takich akcjach muszę zażywać krople walerianowe by normalnie zasnąć!!!

Ja staram zasypiać bez żadnych leków. Ale czasami po prostu muszę wziąć tabletki ziołowe. Albo wypić melisę. Ale to wiadomo, że nie pomoga. Te duszności to coś strasznego. Nie życzę tego najgorszemu wrogowi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...