Skocz do zawartości
Forum

Alkohol przy refluskie


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka lat temu miałem zapalenie żołądka, dwunastnicy i przełyku, a potem refluks po kilku miesiącach diety na 2-3 lata przestałem ją stosować i po tym czasie znowu miałem zapalenie przełyku i mam pytanie czy stosując dietę i prowadząc sportowy tryb życia mogę raz na jakieś 2-3 miesiące wypić alkohol (np. wódkę) 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Arek napisał:

Witam, kilka lat temu miałem zapalenie żołądka, dwunastnicy i przełyku, a potem refluks po kilku miesiącach diety na 2-3 lata przestałem ją stosować i po tym czasie znowu miałem zapalenie przełyku i mam pytanie czy stosując dietę i prowadząc sportowy tryb życia mogę raz na jakieś 2-3 miesiące wypić alkohol (np. wódkę) 

A witam,

to zależy jak silny refluks nasz i czym jest on spowodowany (np. przepukliną rozworu przełykowego). Generalnie zasada jest taka, że przy refluksie nie wolno pić alkoholu, bo podrażnia żołądek i wzmaga zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. Alkohol nie jest też obojętny w przypadku zapalenia śluzówki żołądka i przyczynia się do powstawania wrzodów/może wywołać krwawienie wrzodów.

No i jest jeszcze kwestia, co rozumiesz pod hasłem "wypić alkohol" - kieliszek może nie zrobi Ci krzywdy ale obalenie butelki już tak. 

Besos

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...