Skocz do zawartości
Forum

Biegunki po każdym posiłku


dOrOtaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 lata po usunięciu woreczka żółciowego i od tego czasu po zjedzeniu smażonego, tłustego bądź nabiału mam rozwolnienia ale to co mnie bardziej niepokoi a raczej już uprzykrza mi życie to to, że od ponad 3 miesięcy biegunki mam po każdym posiłku. I nie jest to zależne od tego co zjem bo bywa tak że mam np. 3 dni spokoju a przez kolejne 5 potrafię po szklance wody biegać kilka razy do toalety. Pracuję na 3 zmiany więc nie jadam regularnie ale ostatnio nawet w pracy boję się jeść cokolwiek- zawsze sie to kończy wizytą w toalecie. Przy tym mam mocne bóle brzucha, codziennie rano budzę się z bólem na wysokości pępka po całej długości brzucha i pleców. Czuję się ciągle zmęczona, bolą mnie wszystkie mięśnie i żyję w ciągłym stresie kiedy mam coś zjeść. Byłam u lekarza, miałam robione badania (kału,krwi, moczu, wątrobowe, trzustkowe, cukier, tarczyca) i wszystkie wyszły prawidłowe, miałam robione usg jamy brzusznej i również wszystko w normie. Pani doktor stwierdziła że widocznie taka moja natura i przepisała mi jedynie Debretin, probiotyki i po wypróznieniach mam brać elektrolity i na tym zakończyłam "leczenie". Nie wiem co to może być- proszę jedynie o poradę do jakiego innego lekarza specjalisty mogłabym się z tym zgłosić. Może jakieś inne badania powinnam wykonać

Odnośnik do komentarza

Hej!

2 godziny temu, dOrOtaaa napisał:

Jestem 4 lata po usunięciu woreczka żółciowego i od tego czasu po zjedzeniu smażonego, tłustego bądź nabiału mam rozwolnienia

To niestety normalne po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Masz za mało żółci i nie możesz normalnie strawić wspomnianych produktów/dań.

Ciągły stres i nieregularne odżywianie się mogą prowadzić do zmian w mikroflorze bakteryjnej jelit. Możliwe, że u Ciebie flora jelit jest zbyt rozrośnięta lub zbyt uboga. Ale to może rozstrzygnąć tylko specjalista.

W tej sytuacji powinnaś poszukać dobrego gastroenterologa, który doradzi Ci jak opanować problem z rozwolnieniami.

Na pewno nie powinnaś teraz jeść ciężkostrawnych rzeczy (smażone, tłuste, nabiał). Pij wodę, bo przy biegunkach łatwo o odwodnienie i do czasu wizyty lekarskiej postaraj się jakoś uregulować sobie posiłki. 

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu powinien coś Ci doradzić lub zleci Ci jakieś dodatkowe badania. Na wizytę zabierz ze sobą wszystkie swoje wyniki badań oraz ulotki aktualnie przyjmowanych leków.

Besos!

Odnośnik do komentarza

Biegunka po każdym posiłku? To trzeba zbadać przyczynę i leczyć, nikt mi nie powie, że to normalny przypadek. Moja mama miała tak, owszem ale to w szpitalu dostała w gratisie zakażenie C.difficile. Okropna i trudna do wyleczenia bakteria. Są już na szczęście do wykonania u nas skuteczne zabiegi FMT, które znacznie zwiększają szanse pacjentów na całkowite wyleczenie, na https://human-biome.com/ odsyłam. Moja mama jest po takim przeszczepie właśnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...