Skocz do zawartości
Forum

Czy sądzicie ze to szczere? Przyjąć?


Gość Munix

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa w pracy. W zasadzie mamy mały zespół. 5 osób i szefostwo. 

Z tego co wiem nowa dziewczyna, która pracuje 2 miesiące juz dostała prezenty w ramach bodajże podziekowania za dobrą pracę, i premię pienięzna już po niecałym  miesiącu. U mnie minął miesiąc i nic. Ostatnio powiedziałam do kogoś ze nie będę w miejscu gdzie jestem traktowana niesprawiedliwie.tka samo było na wejściu. Żadnych prezentów, kwiatów, ciasteczek a każdy dostawał. 

I nagle pojawiły się prezenty.  Bez entuzjazmu mi wręczyli. Ja bez entuzjazmu przyjęłam kwiaty ale postawiłam w ogólnym holu, nie w swoim biurze. Co do reszty to Powiedziałam, że  zastanowię się, bo to zbyt drogie itp - ale chodzi o to, że nie chce aby to było wymuszone a na to wygląda. Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza

Chyba już był na forum podobny temat. Wygląda na to że zazdrościsz prezentu który dostała koleżanka. Poza tym raczej nie lubisz osób z którymi pracujesz, nie integrujesz się. Więc może dlatego ze nie umiesz współpracować z innymi i już od początku narzekasz więc wręczono tobie po pewnym czasie także prezent tyle że bez szału. Pzdr

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Munix napisał:

Co sądzicie? 

Sądzę, ze się głupio zachowałaś i zamiast zaskarbić sobie sympatię to ją straciłaś na zawsze. Po 1 skąd wiesz, że każdy był witany kwiatami, prezencikami skoro pracujesz tylko 1 mc? Po 2 sama wymusiłaś a teraz się dziwisz.  Po 3 nie robisz nikomu łaski, skoro nie podoba Ci się ten zakł.pracy możesz odejść. Po 4 z zazdrością musisz sobie radzić sama, a nie obwiniać innych.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

No prosze, jak to obyczaje sie zmieniają.

Kiedys, jak czlowiek szedl do nowej pracy to wszyscy czekali na jego pierwsza wyplatę i on jej częsc poswięcał na wkupne wobec ludzi ,z ktorymi przyszło mu pracowac. Oczywiscie wszystko zalezalo od płci, zawodu, srodowiska. Panowie z branzy budowlanej szli po pracy na kielicha i tam sie integrowali (na koszt nowego), panie z biura przynosily fajną kawę, jakies smaczne ciacha (oczywiscie fundatorką była nowa osoba), dawno dawno temu czasem jakis likierek i w przerwie na drugie sniadanie tak sie ludzie goscili próbujac manifestowac, ze nowa osoba cieszy sie , ze jest w nowej pracy z nowymi kolegami a zespól zachowywal sie tak jakby cieszyl sie, ze do ich grona dolaczyla nowa koleżanka. Nadprogramowe premie to od razu tak nie bywaly, bo o ile szef mial jakąś pulę pieniędzy do obdzielenia to przeznaczal przez jakis czas je ,na swój staly zespól ,wychodząc z założenia, ze nieraz ludzie wykonywali kawal cięzkiej roboty a on nie mial dosc kasy aby im to wynagrodzic. A nowy przez jakis czas miał się cieszyć, ze ma pracę i dopiero po paru miesiącach jak sie dosc wykazal dawano mu tez tak premie jak pozostałym.

W dzisiejszych czasach w podglądzie obserwowalam ze bliska mi osoba pracująca w innym kraju, dbająca o dobre uklady zarowno z szefem jak i ze wspóltowarzyszami wracając z Polski do pracy zawsze starala sie przywiesc jakies slodkie frykasy, jako przedstawienie swojego kraju. Z opowiesi wynikalo, ze inni, nawet obywatele, kraju w ktorym praca sie odbywala tez z wakacji, w szczególnosci w innym kraju przywozili cos smakowitego, slodkiego, co im sie spodobalo.

 

Ty widac trafilas w miejsce, ktore Ci sie nie podoba, to moze sie szybko wymiksuj. Oni Ci sie nie podobają, Ty budzisz co najwyzej poprawne odczucia, to po tam masz siedziec?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kikunia55 napisał:

Kiedys, jak czlowiek szedl do nowej pracy to wszyscy czekali na jego pierwsza wyplatę i on jej częsc poswięcał na wkupne wobec ludzi ,z ktorymi przyszło mu pracowac

Tak jest nadal w wielu zakładach pracy. Pierwszy raz czytam, aby to nową osobę witano prezentami ?

 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...