Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nigdzie mnie nie chcą?


Gość Nlk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdążę się słowem odezwać a już ludzie mają mnie za najgorsza. Jestem elegancka zadbana, miła. Co jest nie tak? Ciężko mi to sobie wyobrazić bo ja toleruje wszystkich i nie zwracam uwagi na szczegóły ani wygląd. Ktoś musi być naprawdę podły żebym trzymała dystans ale i takiej osoby nie skreślam. A ja od początku jestem niechciana. Niedowartościowana zgłosiłam się do opieki nad starszymi osobami. Tam jest duże zapotrzebowanie, mało chętnych więc myślałam że poczuje się potrzebna i co? I nic. 

Znów to samo. 

Nigdzie mnie nie chcą, zakładają z góry ze nic nie wiem a nawet jeśli pokażę ze wiem to szukają innych pretekstów. 

Odnośnik do komentarza

Witaj. Czy nie uważasz że to usilne bycie potrzebną może być widać w twoim zachowaniu i może ludzie dlatego podczas rozmowy reagują wycofaniem wobec ciebie. Może chcesz być potrzebna komuś na siłę, tylko to desperackie. Nie rób nic na siłę. Być może twój wygląd nie ma znaczenia dla innych w momencie gdy zaczynają z tobą rozmowę i widzą twoje zachowanie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Chyba tak tylko zglosic sie do opieki nad osobą starsza  do instytucji nie mozna. Trzeba przejsc jakis kurs jak tę opiekę sprawowac.Może Ci sie po prostu nie chcialo uczestniczyć w takim kursie lub co gorsza pozałowalas pieniędzy aby za niego zapłacic. Natomiast tak prywatnie w odpowiedzi np na ogłoszenie tez bym Cie nie zatrudnila, bo jak widac nie masz żadnego w tym kierunku wyksztalcenia , zadnej praktyki i bałabym sie powierzyć Tobie moją najbliższa osobe.

Jak widzisz kazde "niechcenie Cię" z czegos wynika. Warto zastanowic sie nad przyczyną a nie sztandarowo pokrzykiwac "nikt mnie nie chce".

Odnośnik do komentarza

W tej chwili żeby instytucja zatrudniła do opieki w przedszkolu czy DPS lub szpitalu potrzebna jest szkoła i dyplom  Opiekuna Medycznego, Opiekuna Osób Starszych, Opiekunki Dzięcięcej i do tego doświadczenie w takiej opiece. Opiekun medyczny jest neutralny bo taka osoba może zajmowac się i starszymi i dziećmi po szkole ale musi mieć doświadczenie. Opiekunowie Osób starszych i Opiekunowie Dzieci są stricte ukierunkowani na konkretny zawód czyli tylko z osobami starszymi lub tylko z dziećmi. Obecnie nawet jeśli przyjmują opiekunki prywatnie to i tak ludzie chcą widziec że osoba ma doświadczenie i szkołę lub kurs. Czy tak czy tak, trzeba mieć tez predyspozycje do takiego zawodu. Także uważam że zachowanie i usilne próbowanie być potrzebną spotyka sie z murem gdy się tym bardziej stara o pracę w takich zawodach. Generalnie zawody medyczne szybko zweryfikują osoby które są tam bo są niedowartościowani.

Odnośnik do komentarza

Jestem zatrudniona przez firmę, każda z nas miała szkolenia pielęgniarskie i inne. Ale oczywiście ja jestem najgorsza. Tu nie ma ciężkich przypadków jedynie mycie, dotrzymywanie towarzystwa, czasami karmienie. 

Chodzi o to że Wszędzie tak jest. Ludzie, nawet jeśli są mili to zawsze szukają pretekstu. 

Po prostu mnie nie chcą. Chłopaka też nie mam - co się kims zainteresuje to jest :nie szukam dziewczyny. 

Odnośnik do komentarza

Napisałaś tutaj bardzo niewiele na swój temat i tego jak jesteś odbierana przez innych. A jednak już zdążyliśmy zauważyć jak mega koniecznie próbujesz zwrócić uwagę na siebie, jak usilnie szukasz aprobaty innych osób. A tymczasem sama siebie nie aprobujesz. 

W relacjach face to face z pewnością to nie tylko słychać a też i widać. Z pewnością w swojej postawie bardzo to okazujesz. Inni to odbierają i Ci przekazują a Ty nadal tak masz i masz i ludzie znów Ci przekazują a Ty nadal to samo. Takie błędne koło. 

Teraz aby przerwać to pasmo warto abyś sama podniosła poczucie własnej wartości. Czyli nie patrzeć na innych a na siebie. Dopiero wówczas zmieni się postrzeganie Ciebie przez innych. 

Odnośnik do komentarza

Może masz taka osobowość. Jakby wycofana i tak postrzegają Cię inni. Czasem tak się zdarza, że ktoś ma niepewny wygląd widać u niego stres i niepewność w zachowaniu czy gęstach. 

Co do pracy i środowiska to jest podobnie. Robisz pierwsze wrażenie i Cię szufladkuja. Niestety tak jest często. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...