Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Patrii

Derealizacja, depersonalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrii

Mam dopiero 14 lat. W zeszłym roku po raz pierwszy doświadczyłam zespołu dd. To był najgorszy okres mojego życia. Jednak na szczęście dzięki pomocy mojej rodziny wyszłam z tego po 3 miesiącach sama nie wiem dokładnie kiedy przeszło. Myślałam ze gdy spotka mnie to drugi raz będę umiała sobie z tym poradzić. I proszę... Spotkało mnie, również w wakacje. Problem w tym że nie umiem sobie z tym poradzić. Przeraża mnie to że widzę, jak to możliwe że żyje, skąd się biorą moje myśli itd. Wtedy czuje silny lęk, kołotanie serca, ból w klatce piersiowej. Czasem mam ochotę się zabić. Nie czuję radości, nie wiem kim jestem, wszystko jest dla mnie obce, nawet moja rodzina. Nie czuję miłości. Największy lęk łapie mnie gdy chce się cieszyć a nie mogę. Jedna strona mnie wierzy że to tylko choroba a druga wszystko to przerywa i powoduje lęki. Nie umiem sobie z tym poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Loraine

Czy u ciebie DD stwierdził pscholog, psychoterapeuta lub Psychiatra?
Znalazłam fajną stronę "Centrum Dobrej Terapii" i tam jest napisane wszystko o DD. Przeczytaj, na końcu jest napisane jak sobie pomóc, jakie leczenie może tobie pomóc:
Wejdź na stronę:
https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/zespol-depersonalizacji-derealizacji/

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...