Skocz do zawartości
Forum

Ból po wyrwaniu korzenia


Gość Mirela89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w 35 tc ciąży. W środę usunęłam korzeń który bardzo bolał i już nic nie dało sie zrobić a ból był okropny. Cała wizyta trwała może z 10 min. Dentystka chirurg usunęła korzeń i ranę zaszyła. Dziś jest niedziela a to miejsce nadal boli, najbardziej w nocy gdy leżę i boli tak jak wcześniej i niewiem czy wszystko jest w porządku, korzenia już niema a ból jest momentami taki jakby ten korzeń nadal tam był. Ile to może jeszcze trwać, czuje sie kiepsko. Niewiem czy dentystka dłutowała korzeń ale trwało to krótko. Czy ktoś mi napisze ils taki ból może jeszcze trwać? 

Odnośnik do komentarza
Gość PannaNerwica

To zależy, który korzeń miałaś wyrywany np. dolne ósemki mają często haczykowate korzenie, a kość żuchwy jest bardzo twarda i to powoduje, że rana po wyrwaniu/chirurgicznym usunięciu jest spora i dentysta chirurg zaszywa ranę. 

Mnie po dłutowaniu dolnej ósemki bolało bardzo mocno przez 3 dni tak, że brałam leki przeciwbólowe, a później ból zmalał ale był odczuwalny jeszcze z 5 dni. Generalnie do 10 dni po wyrwaniu może boleć, ale ból musi słabnąć. 

Czy ten ból, który odczuwasz nie słabnie z każdym dniem? Jeżeli ból nie słabnie lub jeżeli ten ból narasta, to powinnaś zadzwonić do dentystki, która Ci wyrywała ten korzeń i umówić się na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Gość PannaNerwica

Może odczuwasz mocniej ten ból, bo jesteś w ciąży i zapewne dentystka nie zapisała Ci nic silnego przeciwbólowego, bo to byłoby niebezpieczne dla dziecka? Jeżeli ból jest słabszy niż kilka dni temu, to wszystko się goi. 

Odnośnik do komentarza

To była prawa górna 7 , korzeń i dziura do środka masakryczna, miałam sie za to zabrać zaraz po porodzie ale nie dało rady czekać. W ciągu dnia boli sporadycznie, najbardziej w nocy gdy leże w łóżku, wtedy tak boli że biore dwa apapy bo i tak nic innego nie moge i przykładam lód. Nie umiem stwierdzić czy boli mniej jak przed wyrwaniem czy słabnie bo wtedy też nie bolało cały czas ale takie napady bólu dostawałam, jak teraz ale nic nie zrobie. Poczekam jeszcze, za pare dni mam mieć usuwane szwy wiec mam nadzieję że do tego czasu już będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...