Skocz do zawartości
Forum

Skąd u Polaków tyle wad?


Gość Pu1b

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby spojrzeć to cały katalog. Ale najczęściej spotykane przeze mnie to cwaniactwo, brak radości życia i miłości do ludzi, niska inteligencja, przerośnięte ego, brak higieny, brak ambicji i uczciwości,zatwardziale serca, dwulicowość, brak zainteresowań i zawiść. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Pu1b napisał:

dlaczego ten naród jest taki upośledzony że tego nie widzi a nawet jeśli to nic z tym nie robi

A skąd przekonanie, że tak jest tylko u Polaków? Gdzie gość był, gdzie żył poza krajem, aby mieć porównania?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Skąd przekonanie? Stąd że połowa mojej rodziny tu mieszkała. Ja też przez 6 lat i to był najgorszy okres mojego życia. Jestem Niemka?, mieszkalam we Włoszech, Stanach, w Finlandii. Bez porównania. I znajomych też mam w różnych miejscach świata 

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły
Godzinę temu, Gość Pu1b napisał:

Skąd przekonanie? Stąd że połowa mojej rodziny tu mieszkała. Ja też przez 6 lat i to był najgorszy okres mojego życia. Jestem Niemka?, mieszkalam we Włoszech, Stanach, w Finlandii. Bez porównania. I znajomych też mam w różnych miejscach świata 

Tiaaa, jesteś Niemką, mieszkałaś w połowie krajów świata i nagle cię naszło na pisanie tutaj o Polscę? Aż tak cię to gryzie. Jakoś mam wątpliwości i podejrzewam rozbieżność tego co piszesz ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły
16 minut temu, Gość Pu1b napisał:

Typowa polska reakcja ? przewidywalne bardzo. No mieszkałam u rodziny, potem do Stanów na studia i w pracy w Finlandii.Teraz jestem u rodziny w Polsce dlatego mnie naszlo.Bogu dzieki,ze zaraz wracam do DE...

A wpadniesz do mnie po drodze? Zrobię Ci kawę, ciasto itd. Oprowadzę po okolicy. Wytłumaczę Ci dlaczego jest z nami jak jest. To co piszesz to stereotyp i nie dotyczy wszystkich. Ja nie oceniam grupy, narodowości, płci, tylko jednostkę. Musisz mieć świadomość, że to nasze Polskie zachowanie często wynika ze stresującej pracy za grosze i tego, że rynek pracy w tym kraju utknął mentalnie w latach 90-tych. Ja sam dostrzegam te cechy, o których piszesz, więc dlatego się tu udzielam, tylko coś mi się wydawało, że ściemniasz i jest to prowokacja. Poza tym zazdrościcie nam Polakom, bo najprzystojniejszy facet świata pochodzi z Polski: https://zapodaj.net/9ee55d9ad33c6.jpg.html

I nie jesteście w stanie tego nadrobić ani przewagą gospodarczą, militarną, technologiczną, ani w żaden inny sposób. 

Zawsze zżerała was o to zazdrość. 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Witaj Pu1b, chyba już pisałaś ale w kwestii wad mężczyzn w Polsce. Jak rozumiem  jesteś pół Polką i pół Niemką, chyba że jesteś Polką która wyemigrowała do DE z rodziną i masz tamtejsze obywatelstwo. Cóż, masz prawo mieć takie zdanie o Polakach. Zastanawia mnie to że wkładasz wszystkich Polaków do jednego worka. Przeciez wszystkich nie znasz. Tak samo ja mogę napisac że wszyscy Hiszpanie są fatalni bo się na kimś zawiodłam. Ale to by było niesprawiedliwe, bo nie znam wszystkich. A swoją droga to każdy kraj i ich obywatele mają i zalety i wady. Oceniłas Polaków ale przeciez twoja rodzina jest z Polski i mieszka w Polsce. Więc oceniasz też częsciowo siebie przez swoją rodzinę dlatego że danemu społeczeństwu przylepiasz metkę z samymi wadami. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

Loraine. Mnie się wydaje, że to prowokacja. Kogoś tak to gryzło, że aż założył temat na forum? Wydaje mi się, że to Polak. Ja to w sumie częściowo rozumiem, bo też ogólnie nie mam dobrego zdania o większości naszego narodu, ale są u nas ludzie perełki. 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
19 minut temu, Gość BógJestZły napisał:

Loraine. Mnie się wydaje, że to prowokacja. Kogoś tak to gryzło, że aż założył temat na forum? Wydaje mi się, że to Polak. Ja to w sumie częściowo rozumiem, bo też ogólnie nie mam dobrego zdania o większości naszego narodu, ale są u nas ludzie perełki. 

Pamiętam że osoba już zakładała wątek ale w kontekście tego że Polscy mężczyźni mają same wady. Na tym forum myślę że jest dużo prowokacji, ale też wątków założonych dla picu. Szkoda że nikt nie weryfikuje jakiś wpisów trolli. Natomiast ja też mama porównanie naszego kraju do mieszkania zagranicą czy posiadania rodziny zagranicą. W dzisiejszym świecie jest duzo rodzin mieszanych, jest też duzo osób które wyemigrowały za lepszym życiem. Ale nie zapominają o tym że są Polakami lub mają korzenie Polskie. Oczywiście że są różni ludzie, ale to dotyczy i Polski i innych Państw. Wszędzie są "perełki" i wszędzie można spotkac "wieprze" ?  Pzdr.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Pu1b napisał:

Skąd przekonanie? Stąd że połowa mojej rodziny tu mieszkała. Ja też przez 6 lat i to był najgorszy okres mojego życia. Jestem Niemka?, mieszkalam we Włoszech, Stanach, w Finlandii. Bez porównania. I znajomych też mam w różnych miejscach świata 

Jakoś wierzyć się nie chce. Moja kuzynka mieszkała nawet w Afryce i Australii i opowiadała, że wszędzie są ludzie podobni... fajni i nie fajni... wredni i pomocni. Tak więc nie chlap jęzorem farmazonów.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Pu1b napisał:

Jakby spojrzeć to cały katalog. Ale najczęściej spotykane przeze mnie to cwaniactwo, brak radości życia i miłości do ludzi, niska inteligencja, przerośnięte ego, brak higieny, brak ambicji i uczciwości,zatwardziale serca, dwulicowość, brak zainteresowań i zawiść. 

O ho ho, ale się rozpędziłaś/eś.

Z większością tych złych cech nie mogę się zgodzić. Owszem, występują, tak, jak w innych społeczeństwach. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Cwaniactwo? niska inteligencja?!? brak ambicji i zainteresowań??

Pokaż mi naród, gdzie wszystkie te wady nie występują?

Przerośnięte ego? Wręcz przeciwnie, wielu Polaków ma kompleksy, stąd zawiść. 

Zresztą nasz charakter narodowy (co oczywiście nie dotyczy wszystkich) wynika z uwarunkowań historycznych. Są to całe wieki, które ukształtowały naszą świadomość narodową. 

Przez prawie tysiąc lat większość narodu polskiego była niewolnikami, a przez prawie 200 lat byliśmy kolonią (zabory). Największy procent społeczeństwa stanowili chłopi, którzy przez setki lat pozbawieni byli jakichkolwiek praw. Jedynym ich prawem i obowiązkiem była ciężka praca dla szlachcica. Ten ostatni żył w dostatku i bogactwie, a chłop walczył o przetrwanie, nie posiadał zgodnie z prawem żadnej własności, nie miał żadnych praw. Pańszczyzna w Polsce była bez porównania cięższa, niż w innych krajach Europy. Niestety, dopiero zaborcy znieśli ten stan i to dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. 

Nie da się w ciągu kilku pokoleń odrobić tego, co zostało zniszczone przez wieki. 

Za dużo by tu pisać, dlaczego Polska jest ciągle słabym, biednym krajem. Teraz już nie szlachta, a rządzący próbują traktować naród niczym chłopów pańszczyźnianych. Nie można tak na pstryknięcie zmienić charakteru narodowego.

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Gość prawictwo napisał:

według mnie wyrachowanie kobiet powoduje takie realia

Czyli:

12 godzin temu, Gość Pu1b napisał:

cwaniactwo, brak radości życia i miłości do ludzi, niska inteligencja, przerośnięte ego, brak higieny, brak ambicji i uczciwości,zatwardziale serca, dwulicowość, brak zainteresowań i zawiść.

1. Cwaniactwo - bo trzeba się bronić przed wyrachowaniem kobiet

2.Brak radości życia - bo kobiety są wyrachowane

3. Brak miłości do ludzi (czyt. mężczyzn) - z powodu wyrachowania

4. Niska inteligencja (rozumiem, że u faceta) - stres, bo nie radzi sobie z inteligentnymi i oczywiście wyrachowanymi kobietami

5. Przerośnięte ego - oczywiście u wyrachowanych kobiet

6. Brak higieny - bo biedny samiec tak przeżywa wyrachowanie kobiet, że nie ma czasu na skorzystanie z prysznica i założenie świeżych majtek

7. Brak ambicji - nie wykształcił się jeden z drugim, bo załamało go wyrachowanie kobiet

8. Brak uczciwości - bo wszystkie baby są nieuczciwe i wyrachowane

9. Zatwardziałe serca - wiadomo, wyrachowana, więc zatwardziała

10. Dwulicowość - wyrachowana, a udaje niewyrachowaną

11. Brak zainteresowań - nie ma na to czasu, bo kombinuje jak być wyrachowaną

12. Zawiść??????? o co mogą być zawistne wyrachowane kobiety, jeśli wszystkie są takie??? Może jakieś propozycje, bo zabrakło mi pomysłów?

13. Ostatnio boli mnie noga - pewnie za karę, bo jestem wyrachowana (jak wszystkie kobiety)

?

Mam nadzieję, że powyższe argumenty, to miód na serce zakompleksionych facecików.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Niestety musze sie zgodzic, ze Polacy maja wiele wad, moim zdaniem wynikaja one glownie z niskiego poczucia wlasnej wartosci i zakompleksienia. Polacy czuja sie gorsi od Zachodu i probuja to zamaskowac zachwujac sie arogancko. Mnie osobiscie najbardziej przeszkadza zawisc, jesli komus sie w zyciu uda to za plecami zostaje "zagryziony: tak przez obcych jak i przez rodzine. Spotyka sie czesto nawet rodzicow, ktorzy zazdroszcza latwiejszego zycia dzieciom "skoro ja mialem w zyciu zle to inni tez powinni, dlaczego tylko ja mam cierpiec"- takie jest rozumowanie, niestety. Oczywiscie nie wszyscy ludzie tacy sa, ale jest ich wielu. Nic dziwnego, ze tyle ludzi w Polsce ma problemymentalne/emocjonalne, trudno zyc w swiecie, gdzie trzeba sie samosabotowac, bo jesli wyjdziesz poza szereg automatycznie stajesz sie wrogiem. To tylko takie moje obserwacje, moze inni widza to inaczej.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość gigi napisał:

Niestety musze sie zgodzic, ze Polacy maja wiele wad, moim zdaniem wynikaja one glownie z niskiego poczucia wlasnej wartosci i zakompleksienia. Polacy czuja sie gorsi od Zachodu i probuja to zamaskowac zachwujac sie arogancko. Mnie osobiscie najbardziej przeszkadza zawisc, jesli komus sie w zyciu uda to za plecami zostaje "zagryziony: tak przez obcych jak i przez rodzine. Spotyka sie czesto nawet rodzicow, ktorzy zazdroszcza latwiejszego zycia dzieciom "skoro ja mialem w zyciu zle to inni tez powinni, dlaczego tylko ja mam cierpiec"- takie jest rozumowanie, niestety. Oczywiscie nie wszyscy ludzie tacy sa, ale jest ich wielu. Nic dziwnego, ze tyle ludzi w Polsce ma problemymentalne/emocjonalne, trudno zyc w swiecie, gdzie trzeba sie samosabotowac, bo jesli wyjdziesz poza szereg automatycznie stajesz sie wrogiem. To tylko takie moje obserwacje, moze inni widza to inaczej.

Gigi, trudno odmówić Ci racji, ja także uważam, że zawiść jest jedną z często występujących wad narodowych Polaków.  Łatwo zauważyć, że gdy ktoś odnosi sukces, wiele osób sączy na niego jad. Jednak jak słusznie zauważyłaś, nie dotyczy wszystkich, przynajmniej jakaś pociecha.

Uważam, że ta zawiść spowodowana jest po prostu wielopokoleniową biedą. Polska jest nadal biednym krajem, a większość społeczeństwa żyje od pierwszego do pierwszego, a znaczna część poniżej minimum socjalnego. Przemiany jakie nastąpiły w naszym kraju nie zmieniły tej sytuacji na tyle, żebyśmy mogli żyć na takim poziomie, na jakim żyją pracujący ludzie na zachodzie (w większości). 

Jak pisałam wcześniej; wielowiekowa pańszczyzna czyniąca z większości społeczeństwa niewolników, liberum veto i bezkarność szlachty patrzącej tylko na własny interes, zabory do których doprowadzili, wyniszczenia wojenne i na dobicie okres komunizmu, te wszystkie dramaty naszej historii ukształtowały taki, a nie inny charakter narodowy. 

Nie tylko zawiść, ale też nieposzanowanie prawa (to efekt wolności na którą wielu nie było gotowych), w tym złodziejstwo i kombinatorstwo, obchodzenie przepisów (przez całe wieki Polak musiał kombinować, jak przetrwać), pijaństwo, niszczenie środowiska ("chłop żywemu nie przepuści").  Politycy, z których wielu po dorwaniu się do władzy zachowują się jak udzielni książęta, stojący ponad prawem, a społeczeństwo traktują jak pańszczyźnianych chłopów. Zabory, gdzie byliśmy kolonią trzech mocarstw, to też kompleks narodowy, który często objawia się np w postawie kibiców sportowych. Super, gdy polscy sportowcy wygrywają, ale to, co dzieje się na trybunach wpędza często w przerażenie kibiców z innych krajów, dlatego zarzucają nam nacjonalizm. Tymczasem jest to ta krótka chwila tryumfu, gdzie można, oprócz naturalnej radości, dać upust kompleksowi niższości.

Uważam, że byłaby szansa na poprawienie tej sytuacji, choć proces leczenia nie może być krótki po tylu wiekach ubóstwa. Gdyby Polska osiągnęła wreszcie poziom krajów zachodnich, gdyby dało się godnie przeżyć za wypłatę, gdyby politycy nie kompromitowali się na arenie międzynarodowej i faktycznie mieli na celu dobro kraju, a nie tylko wygraną za wszelką cenę itd.

Dopóki jest, jak jest, nic się nie zmieni.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...