Skocz do zawartości
Forum

Zazdrość o faceta i moje kompleksy...


Gość Olora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. proszę o pomoc/ radę. Jestem ze swoim chłopakiem ponad półtora roku, jestem strasznie o niego zazdrosna i się boje, że ktoś mi go zabierze. Co jakiś czas przeglądam jego telefon z myślą że coś znajdę.. tak naprawdę problem też tkwi w moim kompleksie, mianowicie mój wygląd, problem z cera, ciągle jakieś wypryski i pryszcze na twarzy. Boje się że ktoś mu się spodoba z idealna cera, ktoś kto jest piękniejszy i mi go odbierze, kocha mnie taka jaka jestem i nie robi nic złego... Ale to wszystko siedzi w mojej głowie, czuję się brzydka i przez mój kompleks co raz wiecej odwalam i co raz większe granice przekraczam.. proszę o radę.. bardzo mi zależy by odratować to wszystko ! 

Odnośnik do komentarza

 

50 minut temu, Gość Olora napisał:

proszę o radę.. bardzo mi zależy by odratować to wszystko ! 

Wojciech Eichelberger:
Zazdrość jest przebraniem dla niepewności i lęku, dla bolesnego, skrywanego nawet przed sobą przeświadczenia, że nie zasługujemy na miłość drugiej osoby.
Jeżeli nie mam wystarczająco wysokiego poczucia wartości i ważności, to ciągle się boję, że mój partner odkryje, jaki jestem naprawdę, i odejdzie. W związku z tym do czego dążę? Żeby ograniczyć jego wolność. Żeby go przypisać do siebie, mieć nad nim władzę.
Ktoś, kto nie wierzy, że można go kochać takiego, jaki jest, dąży do kontroli.
Władza jest substytutem miłości, ale nie pozwala tak jak ona ludziom rosnąć.
Egoizm nie polega na tym, że się żyje, jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.”
Wiesz już co zrobić?
Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Albo już tu pisałaś albo ktoś ma bardzo podobny problem.

Jak masz problem z cerą to wybierz się do dermatologa i zacznij to leczyć.

Opanuj się i ogarnij swoją zazdrość. Długo tak nie pociągniesz. Szkoda nerwów i trwanie w takim związku a to też mocno wpływa na partnera. Uwierz w jego zapewnienia.

To co robisz czyli przeglądanie telefonu to brak zaufania. Bez tego nie ma mowy o związku.

 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dermatolog i leczenie skóry. Ale to nie wszystko, bo może się okazac, że to tylko powierzchniowy problem. Problem w relacji w związku to zupełnie inna para kaloszy. I tutaj dermatolog, kosmetyczka czy milion monet Ci nie pomoże. Po prostu potrzebujesz dobrej porady jak radzić sobie w związku, jak radzic sobie z zazdrościa i jak zbudowac pozytywną relację. Polecam konsultacje. Miłosz Barszczak to doświadczony w takich tematach doradca i sprawdzony przez wiele osób. W tym przeze mnie. Po prostu zadzwoń do niego i spróbuj porozmawiac.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...