Skocz do zawartości
Forum

Jaką pastę do zębów stosować, skoro te popularne są toksyczne?


Gość Ania Nowicka - Gliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania Nowicka - Gliwice

W mojej rodzinie jest już zbyt wiele chorych osób, albo takich, którzy ciężkie choroby mają już za sobą i jestem bardzo przewrażliwiona na punkcie zdrowia. Nie wiem, być może przesadzam, ale naczytałam się ostatnio o zagrożeniach wynikających z korzystania z popularnych past do zębów. W internecie jest bardzo wiele artykułów na ten temat. Jeden z tekstów, który może najbardziej przykuł moją uwagę znajduje się tutaj: https://zdrowepasje.pl/content/niebezpieczna-pasta-do-zebow Wydawać by się to mogło wyssane z palca, ale rzeczywiście, zaglądając do podanych źródeł informacji (niby rodem sciencie fiction) okazuje się, że to wszystko niestety smutna prawda. Potwierdzają to bardzo liczne badania naukowe. Co zatem zrobić? Przecież zęby raczej trzeba codziennie myć. Zastanawiam się, czy mycie ich samą sodą nie podrażni mi zbytnio dziąseł? Jaką pastę z naturalnym składem polecacie i gdzie taką kupić? Przecież z tego co czytałam, to każda pasta do zębów zawiera związki fluoru, bo bez tego  raczej ciężko zadbać o higienę jamy ustnej!

Odnośnik do komentarza

To prawda, że past do zębów mamy mnóstwo do wyboru i sama też miałam taki czas kiedy zastanawiałam się czy żadna nie może szkodzić bardziej niż pomagać. Ale na szczęście mam bardzo dobrą Panią stomatolog która wiele mi na ten temat wytłumaczyła i doradziła jakie produkty do higieny jamy ustnej są naprawdę godne uwagi. Bo nie tylko o pastę się rozchodziło, również o płyny do płukania czy same szczoteczki. Zaleciła produkty https://www.sunstargum.com/pl/ do kupienia w coraz większej liczbie aptek. Mają w ofercie wszystko co może do takiej pielęgnacji być potrzebne, również produkty dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...