Skocz do zawartości
Forum

Kaszel na tle nerwowym ?


Gość Aniś2323

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aniś2323

Miał ktoś przy przebiegu nerwicy, czy depresji ? Bądź przy innych problemach. Chyba się z tym zmagam, męczy w dzień i w nocy.
Dziś idę do lekarza, ale obawiam się ze niewiele pomoże. Biore różne leki na kaszel i nic nie pomaga.
Jak się tego pozbyc w miarę szybko. ?

Odnośnik do komentarza

A od jak dawna to masz? Może to kwestia jakiegoś stanu zapalnego gardła przewlekłego? Musiałabyś wykluczyć pewne kwestie i konsultować to w odpowiednią stronę.
Osobiście nie sądzę by kaszel był na tle nerwowym.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Iguśiguś

Dziękuję za odpowiedzi. Moja przygoda z nerwicą lękową trwa od wakacji, czyli kilka m-cy. Obecnie biorę antydepresant, oraz uczęszczam regularnie na psychoterapię z pozytywnym efektem. Funkcjonuje dobrze, aczkolwiek zdarzają się gorsze dni. Idę do internisty, może on coś pomoże. Z tarczyca ok była badana. Nie raz przechodziłam różne intencje dróg oddechowych, i ten kaszel do takich nie należy. Jest dziwny!! W pewnym momencie zaczyna ściskać w gardle i jest taki atak kaszlu, ze aż lecą łzy. Trwa okolo minutę i koniec. Zadnych innych objawów przy tym. Jak sięgam pamięcią to miałam juz podobne epizody z takim kaszlem, ale trwały krórko i jakoś mnie nie niepokoiły. Ten trwa już około miesiąc. Lecze się syropem i inhalacjami, ale bez większego efektu. Może trzeba jednak wziąść antybiotyk, lekarz zdecyduje. Bo ileż można kasłać!!!
Może to jednak kaszel psychogenny? Ale jak ktoś napisał wyżej, najpierw muszę wykluczyć inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze żeby się nie prosić o antybiotyk, powinien być ostatecznością. Pamiętaj, że antybiotyk stosuje się przy zakażeniach bakteryjnych a wirusowych nie. Poza tym antybiotyk bardzo wyjaławia florę bakteryjną jelit i osłabia organizm. Tym samym szybko zapada się w kolejną chorobę.
Zbyt często antybiotykoterapia może doprowadzać do przerostu grzybów candida.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...