Skocz do zawartości
Forum

Ciaza


Gość Karolinabe97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolinabe97

Witam.
Obecnie jestem w 17 tygodniu ciazy. Wynik TSH przy pierwszym badaniu wyszedł mi 3.5 po miesiącu przyjmowania leków eythyrox 50 wynik pokazał 2.09 niestety podczas USG tarczycy wyszły nieprawidłowości, a lekarz uznał że wynik jest za wysoki dlatego podwyższył mi dawkę leków do 75. Podwyższona dawkę leków przyjmuje od wczoraj, niestety od momentu przyjmowania większej dawki leku na tarczyce mam silne bóle głowy oraz bardzo częste wymioty. Co powinnam dalej zrobić? Udać się do szpitala czy lekarza rodzinnego, A może jest to normalne ?

Odnośnik do komentarza

Ja bym wróciła do 50, norma w Twoim przypadku jest do 3, więc nie wiem dlaczego lekarz zwiększył, skoro masz teraz dobre tsh.
Nawet jeśli w usg coś jest nieprawidłowego, to zwiększona dawka nie wiem co by miała zmienić.

Ty zrób jak zechcesz, wróć do tego lekarza, powiedz, że źle się czujesz po zwiększeniu dawki i niech Ci wytłumaczy jak się ma ta dawka do zmian w tarczycy,
lub zmień lekarza.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Działaj intuicyjnie. Jeśli uważasz, że dla dobra dziecka nie powinnaś zwiększać dawki to powróć do poprzedniej. Możesz doradzić się ginekologa czy to nie zagraża dziecku i będziesz mieć pewność. Rozumiem, że lekarz wiedział o ciąży?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinabe97

Tak lekarz wiedział o ciąży. Pierwszym jego pytaniem było ile przytylam, gdy powiedziałam że schudłam 5 kg to Pani Doktor nie kryła zdziwienia, bo ponoć przy tarczycy dużo się tyje, taka usłyszałam od Niej informacje

Odnośnik do komentarza

Miałaś robione też ft3 i ft4, bo samo tsh to za mało jak chudniesz.
W tej chwili bierzesz leki na niedoczynność, której raczej nie miałaś, nie wiem czy jest sens brać leki tylko dlatego, żeby zbić tsh, bo w ciąży niby powinny być niższe.
Faktycznie przy niedoczynności się tyje, a przy nadczynności się chudnie.

A Ty znasz przyczynę tego schudnięcia, nie miałaś apetytu, zwracałaś?
Endokrynolog zapisał ten lek? Jakie nieprawidłowości wyszły na usg, masz to w opisie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinabe97

Jeśli chodzi o dodatkowe badania pod kątem tarczycy to nic innego nie miałam zrobionego tylko podstawowy wynik TSH. Opis mam z tym że jest tak niewyraźny zapis że nic nie możemy z niego odczytać. Pani Doktor mówiła bardzo fachowym językiem przez co nic nie rozmimialam, gdy upomnialam, że nie za bardzo rozumiem Pani powiedziała, że nie może wytłumaczyć tego inaczej. Kolejną wizytę u endokrynologa mam 17 grudnia i na ta wizję mam dostarczyć aktualny wynik TSH oraz poziom witaminy D w organizmie. W ciąży bardzo dużo wymiotuje i straciłam mocno apetyt. Dodam jeszcze że ciaza zaczęłam z bardzo duża nadwaga.

Odnośnik do komentarza

To przy okazji zrób też ft3 i ft4, możesz poprosić rodzinnego o skierowanie, możesz też zrobić prywatnie.
Jak pisałam, ja bym wróciła do 50, powiedziała lekarzowi, że źle się czułaś po zwiększeniu.
Słuchanie lekarza nie zwalnia od samodzielnego myślenia, zobaczysz, że sama, jak jej powiesz, będzie zalecała wrócić do 50.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...