Skocz do zawartości
Forum

Wynik gastroskopii, Polip wartowniczy wpustu ?


Arkadiusz1960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się do państwa z prośbą o pomoc, wyjasnienie o co w tym wszystkich chodzi i co z tym dalej robić ponieważ lekarz gastrolog chyba sam nie wie co ma już robić. A wiec od początku 18.12.2018r miałem wykonaną operacje FEES i SP.Po niej wegle zaleceń lekarki przez 5 dni pijem antybiotyk AMOKSIKLAV. Pózniej jakoś początkiem stycznia przeziębiłem się ,jak już się wykurowałem to po pięciu dniach zaczeły się problemy z przełykaniem i piciem , zaczełem pluć krwią.Po 3 dniach co prawda juz nie plułem ale przez to,że nie mogłem jeśc byłem całkowicie osłabiony poszedłem do lekarza rodzinnego który kazał brać podajrze BIOPRAZOL i gdyby nie przeszło jechać do szpitala(dała skierowanie).
Po nastepnych dwóch dniach nie było żadnej poprawy a czułem sie tak słabo ,że nie byłem wstanie usiedzieć na krześle.Za bardzo nie miałem wyjścia i pojechałem do szpitala. Tam dali mi kroplówke na wzmocnienie i zaczeli dawać Controc. W gastroskopi wyszedł jaakiś "fałd wartoniczy wpustu" i ta bakeria.Po 5 dniach wypisali mnie do domu kazali brać antybioyki i POLPRAZOL i jechać do gastrologa.Jak skończyłem brać te antybiotyki zacełem odczuwać po jedzeniu bóle w tzw.nadbrzuszu.Z racji tego ,że były długie kolejki na nfz raz byliśmy prywatnie u lekarza(tego co robił gastroskopie). On zalecił brać PROKIT i wrazie potrzeby pić ULGASTRAN.W kwietniu byłem u gastrologa juz na nfz on kazał brać EMANERE 20x1 i za dwa miesiące na gastroskopie. Wynik :Endoskop wprowadzono bez trudności.Przelyk bez zmian linia Z w poziomie szczytów faldow zoladkowych i wciecia rozworu przełykowego przepony z pojedynczą nadzerka i faldem strażnikiem od ściany przedniej (pobrano wycinki ) wpust zamknięty na wprost i w inwersji okolica podwypustowa dno trzon i okolica poddziernikowa żołądka bez zmian.Ukald faldow zoladkowych i rysunek śluzówki prawidłowy.Jeziorko wodojasne małe. Podatność ściany żołądka na insuflakcje prawidłowa. Odzwiernik kształtny drozny. Opuszka kształtna prawidłowa. Część zaopuszkowa prawidłowa. Pobrano wycinki z cz 2 i 3 xlianicy test ureazowy ujemny. Wynik z wycinków : A. Cztery beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,1-0,2 B.Trzy beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,2cm Mikorskopowo A.Fragmenty prawidłowej błony śluzowej dwunastnicy B.Polip wartowniczy wpustu żołądka. Już z wynikiem lekarz zwiekszył EMANERE 40 2X1.Pod koniec sierpnia wylądowałem na odziale gastrologii w większym mieście (żeby było śmieszniej skierował mnie tam reumatolog z zupełnie innego powodu).Tam też zrobili mi tą gastroskopie i wynik wyszedł podobny jak wcześniej.Kazali brać RANIGAST 2X1 i TRIBUX. Teraz spowrotem byłem u tego gastrologa i zmnienił leki na IPP 40 2x2 i w listopadzie znowu gastroskopia. Już nie wiem co mam robić żeby trochę się polepszyło. Teraz praktycznie po każdym posiłku mam bóle podbrzusza, zgage, częste odbijanie i co jakiś czas mam taki dzień ,że intensywnie pluję krwią. I teraz pytanie co robić żeby jakoś się to wszystko paprawiło?. I co to jest ten polip wartowniczy wpustu ? Nie wiem czy to ważne ale u nas duża część rodziny choruje na wrzody zołądka lub dwunastnicy. Ponadto leczę się na Nadciśnie i przewlekłe zapalenie zatok. Przepraszam ,że tak się rozpisałem ale chciałem dokładnie nakreślić sytuacje. Dziekuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Gość Postaramsiepomoc

Piszesz bardzo chaotycznie. Jaka bakteria? Niestety musisz mieć świadomosć ,że jak bierzesz inhibitory pompy protonowej to na przyszłośc robisz sobie krzywdę. Taka to jest akademicka lecznica.

Posłuchaj Pana Jerzego na temat Inhibitorów.

Prosiłbym Cię jeszcze o dokładnie wypisanie objawów i przede wszystkim jaka przypadłość pojawiła się pierwsza

Odnośnik do komentarza
Gość Postaramsiepomoc

Masz odpowiedź Arkadiuszu. Helicobakter to jest główna przyczyna. Na tym powinieneś się skupić. Dokładnie sie dowiedzieć czy jeszcze ją masz. Antybiotyki niszczą naszą florę bakteryjną dlatego masz takie problemy i również mógł się pojawić Polip.

Zalecam
Wyleczenie Helicobakter pylori na start ,a w tym dieta, siemie lnianie itp itp. To trzeba o tym poczytać.

Następnie trzymanie diety i dbanie o regeneracje żołądka przez okres 6 miesięcy

Helicobakter powoduje u nas przypadłosci ,które się długą leczą niestety i trzeba się temu poświęcić jeżeli chcemy znowu poczuć ulgę.

Polecam wybrać się do porządnego gastrologa( Żeby to był jeden i kontrolował zdrowie np co miesiąc) + Dietetyk.

Efektów należy się spodziewać mniej wiecej po 3 miesiacach. Brzuch długo się regeneruje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...