Skocz do zawartości
Forum

Problem od dzieciństwa


Gość Czekolada123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czekolada123

Witam. Piszę z nietypową sprawą, a mianowicie od 11 lat uciekam myślami w mój świat wewnętrzny. Wcześniej nie było to dla mnie problemem. Lubiłam to. Teraz stało się przekleństwem i rzeczą, której chcę jak najszybciej się pozbyć. Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego i wie jak mniej więcej sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Gość Czekolada123

Javiolla
Co masz na myśli pisząc: "uciekam myślami w mój świat wewnętrzny"? Sprostuj to, wyjaśnij, podaj przykład.

Wolę spędzać czas na rozmyślaniu, marzeniach i tam żyć, przez co całkowicie straciłam moją sferę emocjonalną w realnym życiu. Jestem w stanie egzystować tak jakby tylko 'w swojej głowie'.

Odnośnik do komentarza

Pisanie książek to nie jest głupi pomysł, ale w realnym świecie bez emocji ciężko żyć. Dlatego zastanawiam się jak rozgraniczyć te marzenia od realnego świata.
Rozwiń proszę tę kwestię. Czujesz emocje w marzeniach, fantazjach? O czym marzysz? Jak to odrealnienie wygląda?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Czekolada123

Tak, przez większość czasu czułam niektóre emocje tylko w swojej głowie. W jakiś sposób wpływały na moje życie realne. Gdy bohaterzy mojej opowieści byli szczęśliwi ja po części też, ale teraz czuję, że mam w głowie wielką pustkę. W realnym świecie bardzo mocno to się na mnie odbija. Praktycznie cały czas czuję żal i towarzyszy mi brak energii do czegokolwiek.
Jeśli chodzi o tę marzenia to jest to takie moje alternatywne życie. Jedna wielka, niekończąca się opera mydlana.

Odnośnik do komentarza

Widzę to tak:
W życiu realnym nie było różowo. Miałaś słaby kontakt z rodziną, a przez niską samoocenę słaby kontakt z otoczeniem.
Uciekałaś w świat fantazji, aby zagłuszyć ból.

Obecnie czujesz żal z powodu rozczarowania, bo w realu nie jest tak, jak w marzeniach. Brak energii w życiu występuje, gdyż całą pozytywną energię wykorzystujesz na fantazję.

Pisałaś, że chciałabyś się tego jak najszybciej pozbyć. Już coś robiłaś w tym kierunku?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Czekolada123

Javiolla
Widzę to tak:
W życiu realnym nie było różowo. Miałaś słaby kontakt z rodziną, a przez niską samoocenę słaby kontakt z otoczeniem.
Uciekałaś w świat fantazji, aby zagłuszyć ból.

Obecnie czujesz żal z powodu rozczarowania, bo w realu nie jest tak, jak w marzeniach. Brak energii w życiu występuje, gdyż całą pozytywną energię wykorzystujesz na fantazję.

Pisałaś, że chciałabyś się tego jak najszybciej pozbyć. Już coś robiłaś w tym kierunku?


Ma Pani rację w połowie. Paradoksalnie nigdy nie czułam się gorsza od innych. Kiedyś byłam rozczarowana tym faktem, teraz fakt, że moje marzenia są nierealne nie wpływa na mnie w żaden sposób.
Próbowałam przestać o tym myśleć. Wytrzymałam tydzień, bo kompletnie nie wiedziałam o czym myśleć.

Odnośnik do komentarza

Próbuj na nowo... na nowo, aż czas bez fantazji się będzie wydłużał. Nie możesz poddać się po jednym razie.
O czym myśleć w realu? O wszystkim co się akurat dzieje. Idziesz do pracy więc myślisz o obowiązkach jakie Cię czekają i planujesz dzień, w pracy pracujesz więc myślisz pracy, po pracy o zakupach, potem o obiedzie jaki trzeba zrobić, o obowiązkach domowych... tak po kolei. Jeśli jesteś osobą uczącą to myślisz o nauce, lekcjach.
Jeśli masz za dużo myśli odbiegających od życia realnego to znajdź jakieś zajecie. Sprzątaj, pomagaj rodzinie w obowiązkach, zapisz się na wolontariat i pomagaj innym, uprawiaj sport, jakieś hobby.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Pisz ksiazki, opisuj te historie ktore masz w glowie. Moze masz talent, ale nie dowiesz sie tego dopoki nie zaczniesz dzialac.
Zyjesz w swiecie ktory nie istnieje, w ilyzji, ale mozna to wykorzystac. Opisuj to, spisuj wszystkie mysli jakie masz. Pozwoli ci to tez spojrzec z boku na sama siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Czekolada123

~Kicikici90
Ja mam chyba podobny problem, popraw mnoe jesli sie myle, ale czy te Twoje "uciekanie w fantazje" polega na tym, ze tworzysz sobie w glowie scenariusze z jakimis postaciami cos jak w filmie?

Tak. Jest dokładnie tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...