Skocz do zawartości
Forum

moja dziewczyna robi wszystko aby bylo źle


Gość eFV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kibic890

Podsumujmy:
- masz dziewczynę, która pracuje 7 dni w tygodniu, ma dwie prace, jest ciągle zmęczona, nie ma dla ciebie czasu, a na waszych spotkaniach mało się odzywa i szybko je kończy.
- kiedy próbujesz od niej odejść, zatrzymuje cię a to czułością i rozbrajającym braniem winy na siebie, a to robieniem z siebie ofiary i płaczem, a to znów robieniem z ciebie wybawcy. Ale unika rozmów o przyszłości waszego związku, mówi że waszych spotkań będzie jeszcze mniej, ale musicie to przetrwać, choć wszystko się u niej wali. Teraz musi się od ciebie wyprowadzić i jechać opiekować się mamą i nic na to nie poradzisz.
- jak się umawiacie, to nie dotrzymuje terminu, przekłada. Ma jednak czas dla koleżanek. Już raz się oddaliliście od siebie, ale za twoim staraniem wróciliście.
- jest skoncentrowana na sobie, kiedy zapominasz o jej sprawach, złości się. Potrafi być jednak miła, kiedy jej zależy.
- dawniej miała jakieś oszczędności, ale przehulała.

Coś przegapiłem?

Dostałeś tutaj bardzo dużo wskazówek i fajnie byłoby, jakbyś przejrzał cały wątek i je krótko wypisał. Na tyle pracy, ile zostało wykonanej przy wczuwaniu się w twoje problemy, to chyba jest uczciwe, żebyś się zrewanżował i pokazał, że to nie poszło na marne. A jak je wypiszesz, to napisz, co jeszcze budzi twoje wątpliwości. Bo mam wrażenie, że pisząc mieszasz swoje chwilowe emocje z racjonalną oceną sytuacji i piszesz o wszystkim. Być może już wiesz co należy zrobić, ale emocje tobą rzucają, więc piszesz "ratujcie!". Tu na forum możesz dostać holowanie przez kolejne dni swojego życia, co wieczór ktoś cię pokrzepi na duchu itd., ale chyba nie o to chodzi.

Dlatego wyjaśnijmy sobie, co odczytałeś z wpisów i z czym się zgadzasz, a do czego nadal nie masz przekonania. Postaraj się.

Odnośnik do komentarza

Pisałeś, że mama jedzie za granicę, a teraz, że ma operację!?

ona się musi wyprowadzić bo inaczej tego nie widzę/i]

Co to znaczy?

Czytaj co piszesz i poprawiaj, żeby być zrozumianym.

Tak się zastanawiam czy nie wymyślasz tego scenariusza i się dobrze bawisz...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

No nie wiem pisze co moja dziewczyna mówi, najpierw mówiła że jej mama jedzie na wakacje i to pewne, a teraz że wyszła operacja i ona musi się nią opiekować , chociaż nie chcę, a ja się pytam a brat? nie wiadomo ma dwóch braci i jeden z nich nie może opiekować się?

Odnośnik do komentarza

Kręcimy się w kółko, nie ma sensu ta nasza dyskusja, nie wyciągasz wniosków.

Sami musimy w życiu podejmować decyzję, więc rób co uważasz, bo teraz to piszesz pamiętnik.

Nie wymagaj, żebyśmy interpretowali każde zachowanie i słowa Twojej dziewczyny, to się mija z celem.

Jak sobie psychicznie nie radzisz, wybierz się do psychologa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~onkaY
~eFV
Ona chce żebym został u niej z soboty na dziele , a we wtorek mam ważny egzamin... nie wiem jak wyrobie.,.,obiecałem jej .. i nie wiem co zrobic...

Trudno uwierzyć, że studiujesz, a jakiś taki ciężko myślący jesteś.
Zawalisz egzamin, bo ona ma zachcianki? Człowieku, pożegnaj się z nią, życz powodzenia i wracaj zakuwać.
Nie wiadomo, co jest prawda z tego, co ona mówi, mam wrażenie, że wszystko co ona mówi i robi, to jedna wielka ściema, a Ty wszystko bierzesz na poważnie, jakbyś własnego rozumu nie miał. Historia z matką też wymyślona na poczekaniu, ona coś kombinuje i być może ma niezłą bekę z Ciebie.

To jest taktyka wampira energetycznego, niby taka nieporadna, nie dająca sobie w życiu rady a tak naprawdę uzyskuje to na czym jej zależy. Ona uważa takie zachowanie za słuszne, jest nauczona od najmłodszych lat. Zresztą sami znacie już z autopsji takie osobowości.
Warto zwrócić uwagę że takie osoby, choć pozornie są świadome swojego postępowania, to tak naprawdę są nieświadomi swoich czynów. To jedyny wzorzec jaki znają. Empata najszybciej to zrozumie. Autor jest empatą dlatego ją przyciągnął, nie ma jej jeszcze rozwiniętej, gdyby miał okazję z nią zamieszkać prawdopodobnie przeszedłby na wyższy poziom. Osobiście odradzam, nie jest to zbyt miłe uczucie, a gdy już się w to zabrnie to nie ma odwrotu.
Jak postępować z taką osobą? Odciąć się całkowicie. Zachowanie nie do przyjęcia dla większości osób lecz najbardziej słuszne. Ona już zadbała aby nawet po zerwaniu wiedzieć co u niego słychać i przez kilka lat nawet może mieć oko na niego. Odejść, nie oglądać się za siebie i przede wszystkim odciąć się emocjonalnie. Nie będzie to łatwe lecz jedyne słuszne, zapewniam że jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Od początku ta historia trąciła myszką, teraz przekonuje, że to ściema, do tego wybiórcze Twoje odpowiedzi..., mylące jest tylko Twoje zaangażowanie w temat, sugerujące prawdę.

Matką opiekował się brat, czyli wymagała opieki, a wybierała się za granicę i to na wczasy!?

Powiesz, ona mi tak powiedziała...,a Ty nie masz swojego rozumu?

Sam się pogrążasz...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...