Skocz do zawartości
Forum

Jak przestac oklamywac swych bliskich?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dzis znowu (po raz kolejny) oklamalam swych bliskich (praktycznie bzdetna sprawa, blacha sprawa)
Klamie czy Jest cel w tym czy Nie ma zadnego celu. A Najbardziej boli to mego ojca.
Dzis mianowicie poszlo o to ze przed wyjsciem na spacer ojcu powiedzialam ze : Ide na stadion. Po wyjsciu z domu i pojsciu w przeciwnym kier. gdzie stadion, poszlam w strone stacji pkp. A macocha akurat jechala tym autobusem (ja jej Nie widzialam ale ona Mnie Tak)
A po przyjsciu do domu powiedzialam to samo; Ze bylam na stadionie. A macocha do Mnie; Napewno? Dlaczego tak oszukujesz znowu Nie majac kompletnie celu w tym?
Jak My Ci mamy zaufac!?
Ja...; :-X

Jak sie oduczyc klamac?
(Dodam ze Nie spotkalam sie z Nikim, bardzo rzadko spotykam sie z kolezankami)

Odnośnik do komentarza

Ty chyba w taki dziecinny sposób szukasz sposobu na to aby udowodnic sobie, ze nie jestes tak bardzo od rodziny zależna, ze mozesz sama osobiscie robic to na co masz ochotę. Masz w tym może jakies poczucie własnej prywatnosci, własnego zatrządzania swoim życiem, własnych tajemnic.

Pytania macochy na chwilę Ci uzmysłowiły, ze takie postępowanie tylko podważa Twoją wiarygodność, ocenę czy umiesz się obracac w życiu dorosłym, czy Twoje słowa mogą coś dla innych znaczyć skoro rzadko kiedy są prawdziwe.

Dziś się nad tym zastanowilas a jutro postąpisz tak samo.

Odnośnik do komentarza

A czy nie jest tak, że przyzwyczaiłaś się do kłamania? Czy w przypadku, o którym piszesz faktycznie myślałaś o tym, że chcesz okłamać swoich bliskich czy zrobiłaś to bezwiednie? Bo jeśli tak to może się okazać, że przestałaś nad tym panować i faktycznie konieczna jest praca nad sobą i być może wizyta u specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź wydaje się oczywista, nie kłamać. Tylko jak to życie nam trochę komplikuje, łatwiej powiedzieć a gorzej z realizacją. Żeby zrealizować taki plan dobrze przy okazji wiedzieć jak oduczyć się tej postawy na zawsze a nie na chwilę. Tu zachęcam do pracy nad pewnością siebie, praca która się przysłuży nie tylko w tej kwestii lecz i w wielu innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...