Skocz do zawartości
Forum

Pogorszenie wzroku


Gość Piorun123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piorun123

Od tygodnia mam problem w lewym okiem . Obraz jest niewyrazny . Przy poruszaniu ta gałka oczna odczuwam bol w skroni .Okulista nic nie znalazl niepokojącego. Tomograf głowy również nic nie wykazał. Przez te oko czuje się zdezorientowana . Obawiam się najgorszego . Od czego to może być?

Odnośnik do komentarza

Zrób sobie prywatnie pole widzenia, lub/ i weź od lekarza rodzinnego skierowanie do szpitala na okulistykę, tam Ci zrobią badania i się okaże co to jest, bo przyczyna może być pozgałkowa, jak zapalenie nerwu, którego nie wykryje rutynowe badanie okulistyczne, ani tomograf.
Możesz też jechać na sor do szpitala, bo z okiem nie ma żartów.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Piorun123

Właśnie w tym problem że okulista zlecił do neurologa. Bo on problemu w swoim fachu nie widzi . Rezonans mam w poniedziałek. Ale na wyniki tydzień się czeka :( to będzie najgorszy I najdłuższy tydzień ever .

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o rezonans gałek ocznych, bo tego się nie robi, tylko rezonans głowy, który jak już może wykazać drobne zmiany w mózgu mniej czy więcej istotne, dlatego dobrze, że będziesz miała to badanie ,ale to jest sprawa drugorzędna, jeśli chodzi o potencjalne pznw czy jaskrę.
Te schorzenia wykrywają specjalistyczne urządzenia okulistyczne, niedostępne w przeciętnym gabinecie okulistycznym.
Dlatego najlepiej jakbyś nie czekała i wzięła skierowanie na oddział okulistyczny, bo jeśli okaże się pznw, to jak najszybciej powinnaś mieć podane dożylnie sterydy.
Jeśli nie, to przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz, bo będziesz miała zrobione najważniejsze badania.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A dużo czasu spędzasz przed monitorem? Okulista powinien coś znaleźć. Ale generalnie można próbować suplementy z luteiną. Byle zawierały niewiele wit. A, jeżeli zażywasz inne suplementy. Ale sporą pomocą są krople no oczu. Mi bardzo pomagają takie nawilżające z doz.pl Oviso. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza

Warto sprawdzić, jaka jest przyczyna takiego pogorszenia wzroku, żeby nie doprowadzić do jego całkowitej utraty. A w sytuacji, gdy wada wzroku jest bardzo męcząca, najlepiej poddać się operacji korekcji wzroku. Spokojnie, są bezpieczne metody – ja znam laserową, metodę EBK, poddałam się jej w klinice pani dr Nowosielskiej.  

Odnośnik do komentarza

Czasami częste pogorszenie wzroku może świadczyć o chorobie - na przykład zaćma.Zaćmę możesz usunąć w  klinice Mega lens https://operacjezacmy.pl/ Dr Czubak specjalizuje się w leczeniu zaćmy. Myślę, że mogą ci bardzo pomóc. Ja w sierpniu teraz gnam do okulisty bo ostatnio mam duże problemy z wzrokiem i boję się, ze może być gorzej. 

Odnośnik do komentarza

mi sie też wzrok pogorszył dlatego zdecydowałam się na poprawę wzroku w Optegrze we Wrocławiu. Bardzo dobrze się mną zaopiekowali, opieka rzetelna i przede wszystkim dokładna.  Na wszystkie moje pytania i wątpliwości dokładnie i bez problemu odpowiedzieli

Odnośnik do komentarza
Gość KasieNka

Takich rzeczy nie należy ignorować, gdy wada się pogłębia lub ogólnie wzrok był dobry, a teraz się psuje, to trzeba zbadać oczy. Nie ma wyjścia. Ja w takiej sytuacji trafiłam do www.instytutoka.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...