Skocz do zawartości
Forum

Jak nie pić alkoholu !


Gość Przerażony alko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przerażony alko

Witam, od pewnego czasu staram się nie pić wogóle alkoholu pod żadną postacią. Niestety jest to jak wejście na K2 pomimo że nie mam chęci i potrzeby jest on praktycznie jak samochody , rowery , bułki wszędzie. Gdzie się nie pojawje to wszędzie go piją coś jak powietrze lub sprzedają nawet jak oglądam tv to reklamy o skutchach lub co po alkoholu. Proszę o podpowiedź jak , gdzie i dlaczego można starać się żyć czy funkcjonować bez kontaktu wzrokowego i zapachowego oraz oddziaływania ludzi pod plywem ! Proszę tylko sensowne wypowiedzi bez heitu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Pewnie ten temat skasują ale co tam napiszę. Szczerze kiedyś się nad tym zastanawiałem nawet robiłem autobadania i odpowiedzi takiej sensownej nie ma ponieważ sama sprzedaż i spożywanie to nie problem naszego kraju ale można powiedzieć wielokrajowy a nawet wielokulturowy. Jeśli chodzi o nasz kraj niestety przygotuj się do drogi na K2. Jak coś sobie przypomne napiszę ale tak na gorąco nić bardziej sensownego mi nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza

A kto ci każe pić?Co cię obchodzi ,że inni piją.
Jak widzisz wystawy sklepowe, wchodzisz do każdego sklepu,żeby coś kupić? Alkohol wymyślili ludzie dla ludzi,tak jak wiele rzeczy w tym używek,to nie znaczy że masz po nie sięgać.
Trzeba mieć swoje zasady a jeśli jesteś już uzależniony to się lecz,jeśli nie to jeden drink czy kieliszek wina okazjonalnie ci nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

Dziękuję za odpowiedź ktosiik. Masz rację w tym co piszesz już to przerabiałem nie chce to nie pije. Ale???? Praktycznie nie mogę znaleźć miejsca i znajomego kolegę powiem bardziej precyzyjnie ciężko znaleźć kogokolwiek i miejsce imprezę bez chęci picia alkoholu. I nawet jak napiją jednego drinka to i tak zmieniają poziom rozmowy i zachowania. To tak jak samochodem czy rowerem każdy go musi mieć i korzystać jak styl życia. I jak tu żyć? Bez alko?

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

A zapomniałem, na terapię się wybrałem i jeden miting. To stwierdzili że ciągle gadanie o alkoholu i problemach wymagało stany nerwicowe i zalecili zaprzestanie a na mitingu jedna baka zaczęło jak to Bóg na nią wpływa i go czuje czy coś to uciekałem jak od sekty takie przeszyło mnie uczucie.

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji nie możesz w ogóle sięgać po kieliszek. Silna wola jest potrzebna,dużo ludzi sobie poradziło i przestało pić i nikt nie zwalał winy na wszechobecny alkohol.
Mów innym prawdę,nie pije bo jestem niepijącym alkoholikiem wtedy zrozumieją,jak masz problem z kumplami.

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

Kumple to mówią że jak na wódkę wolałem niż na ciuch to byłem człowiek a teraz jak nie pije to lamus. Wszyscy wiedzą że nie piję bo nie chcę bo kiedyś piłem a teraz mam kaprys czy chęć nie. Tylko jak bo wydaje mi się że mnie prześladuje. Nawet z dzieckiem na spacer nie da się iść bo zaraz Kszysiu poratuj , lub nie masz pan zlotoweczki albo tlumacz dziecku dlaczego ten pan leży pod ławką. Mało tego w spożywce alko i kosmetyki są nafrezowane że o płynie do spryskiwaczy nie wspomnę. Już w tv. Robili test że puścili płyn zimowy i wyszło ilestam promila na alkomacie. A jak to ?

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Ja jak zawsze jednym głosem nie rozumiem problemu ponieważ wszystkie drogi prowadzą do kasy. Będziesz raczej obijał się z tymi pytaniami jeszcze długo długo długo. Nawet terapeuci stwierdzili nasilanie czegoś innego i rozłożyli się. Spokojnie jak napisał przedmówca nie tylko ty może to jakiś początek a za 200 lat kto wie może pijący będą w mniejszości a terapie będą na temat dlaczego nie chcesz pić to super sprawa można żyć z super pijąc.

Odnośnik do komentarza

Jakby tak patrzeć na sprawę jak ty, to jak byłbyś otyły,obżerał się słodyczmi to byś miał pretensje do całego świata,że gdzie się nie obejrzysz wszędzie słodkości,nie wpadaj w paranoję.
Każdy ma swój rozum i jak sobie nie radzisz z problemem jak w tytule,to miej pretensje do siebie a nie do świata.

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

A z tymi cokierkami to nie pomyślałem. Podobno otyłość to inne podłoże i nie do końca słodycze tylko kurczaczki i inne pieczone słodycze też ale kto je 3 kg słodyczy dziennie. Trochę ktosiik nie wstrzelone porównanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Nie ma racjonalnego porownania analogi sprawdzałem. Jeszcze samochody i motory tworzą takie zagrożenie. Jedzenie odpada bo to naturalna egzystencja no chyba że alkohol zaliczymy jako posiłek lub suplement diety.

Odnośnik do komentarza

jestem w podobnej sytuacji kolego, ja postanowiłem zrobic sobie detox na alkohol na rok. tyle sobie dałem czasu jest to moja decyzja i jest mi z tym łatwiej.Nie pije od lutego i idzie mi całkiem dobrze,pomimo ze jest on nieomal wszędzie.W pracy w domu na wszelakich spotkaniach i imprezach.Polewaja wszędzie ,tylko od ciebie zalezy czy ruszyc czy nie i to siedzi w mojej zakodowanej głowie ze nie tknę przez rok alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

To już nie chodzi o to że mnie ściska tylko o swobodę życia. To co mi grozi podobno jest wszędzie. To tak jak z przesladowcą, sąd stwierdził zagrożenie i 50m zakaz zbliżenia a przesladowca ciągle i wszędzie na 51 m i się uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Gość Przerażony alko

Dzięki , ale to o 5 lat usilnie wiem. Tylko gubię się dlaczego ja mam problem a cały świat nie. Inni mogą pić i nie mieć jakiś nie wiem wyrzutów , kupują i spożywają jak dzieci lizaki. Nie mogę tego zrozumieć , dlaczego ja a miliony nie mają z tym problemu. Mogą pić do oporu , alko jest nieodłącznym suplementem, jest praktycznie wszędzie a ja mam problem. Budowę fizyczną i badania EEG i rezonans wszystko jak w jak najlepszym porządku jak inni żądanych wad czy odstepst to o co chodzi. Do dzisiaj nikt nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć ?? Terapeuci i lekarze nie wiedzą dlaczego to może w necie swiecie ktoś zna odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...