Skocz do zawartości
Forum

Jak zapomnieć o przeszłości?


Gość e...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę o pomoc i poradę. Byłam w związku 10 lat. Przez te 10 lat nic w moim życiu nie ruszyło do przodu. Nie mieszkałam nawet z partnerem. Byłam oklamywana, często traktowana przedmiotowo. Po zakończeniu tej relacji poznałam fantastycznego mężczyznę. Poznałam go w momencie kiedy nie nastawialam się na nowy związek, nowa relacje. Dziś jesteśmy zareczeni, planujemy ślub. Mam jednak problem. Nie mogę uporać się z myślami o przeszłym życiu mojego narzeczonego. Miał w przyszłości więcej partnerek niz ja partnerów. Ciągle mam w myślach, że były one dla niego lepsze, że może cały czas o nich myśli. Pojawiają się kłótnie między nami. Na początku naszej znajomości było parę sytuacji, które trochę minęły się z prawdą, ale zostały wyjaśnione. Natomiast we mnie znów narodzil się strach że będę oklamywana, że może mój narzeczony znajdzie sobie inną kobietę. On naprawdę się stara. Jest czułym kochającym facetem takim jakiego zawsze chciałam mieć. Czuje że niszcze to, że niszcze jego i siebie swoimi myślami, strachem. Staram się jakoś dac sobie z tym radę,Ale wychodzi mi to czasem i na krótko. Nie chce go stracić. Chciałabym w końcu cieszyć się życiem tym co jest teraz. Zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafię. Co mam zrobić? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jest w Pani wiele lęku, obaw i zazdrości. Nie można żyć przeszłością, na którą już żadne z Państwa nie ma wpływu. Ani Pani niczego nie zmieni, ani Pani narzeczony. To już się stało. To, co możecie zrobić, to skupić się na tu i teraz, na Waszej aktualnej relacji, którą musicie pielęgnować i starać się wzajemnie o siebie. Jeśli trudno Pani opanować zazdrość o przeszłe partnerki narzeczonego i lęk przed tym, co będzie, proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...