Skocz do zawartości
Forum

Czy moge byc w ciąży


Gość Dodo12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie czy moglo dojść do zapłodnienia. Moja długość cyklu to 31 dni. Okres mam przeważnie 5 dni. Zaczął sie on 31sierpnia a skonczyl 4 września. 3 dnia miesiączki kochałam sie z partnerem bez zabezpieczenia.Nastepnie 8 września rowniez doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia i bylo tak samo, oraz 9 września-2 razy. Czy jest możliwość zebym była w ciąży? Czy mam się martwić? Mój partner gdy czuł ze bedzie koniec zawsze konczyl na zewnątrz ale jednak obawiam sie ze moglo wcześniej cos wleciec.

Odnośnik do komentarza

No oczywiście,ze jest możliwość, to,że masz miesiączkę to nie znaczy,że możesz nie zajść w ciąże. Tak samo potem tez kochałaś się z partnerem bez zabezpieczenia. może warto byłoby zacząć stosować jakąś antykoncepcję ultralekką ? Która ma mniej hormonów i jest lepsza dla naszego organizmu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autorki

Kobieto, wyglądasz na zieloną gąskę, więc trochę wiedzy ci się przyda: 11 dni przed spodziewaną miesiączką to dni niepłodne i ta liczba jest constans; i jest to 2-gi okres niepłodności. Długi cykl daje dużo dni niepłodnych w 1-szym okresie niepłodności, w Twoim przypadku 31 - 11 - 4 na bezpieczeństwo okołoowulacyjne -5 na krwawienie= 11. Na wszelki wypadek stosuj dodatkowo globulkę Oval Patentex;. a w dniach płodnych dodatkowo gumkę. Długi cykl jest dobrodziejstwem dla kobiet prowadzących życie seksualne wg kalendarzyka małżeńskiego, by uniknąć trującej chemii.

Odnośnik do komentarza

z krótkim cyklem menstruacyjnym, np. 21:: Przy takim cyklu 1-szego okresu niepłodności może nie być, Oto obliczenia: 21-11/constans-4/niebzpezpieczeństwo okołoowulacyjne- 6/krwawienie= 0
Tak krótkie cykle rzadko się zdarzają, ale zdarzają!!!!

Odnośnik do komentarza

~zanett89
No oczywiście,ze jest możliwość, to,że masz miesiączkę to nie znaczy,że możesz nie zajść w ciąże. Tak samo potem tez kochałaś się z partnerem bez zabezpieczenia. może warto byłoby zacząć stosować jakąś antykoncepcję ultralekką ? Która ma mniej hormonów i jest lepsza dla naszego organizmu :)

a co to za anty ultralekka ?

Odnośnik do komentarza

Ta ultralekka antykoncepcja to pigułki vines, mają mniej hormonu, a zabezpieczają tak samo jak zwykłe pigułki antykoncepcyjne, po prostu przez mniejszą zawartość, rzadko powodują skutki uboczne. Jest to moja pierwsza antykoncepcja tego typu, więc idealna, zwłaszcza dla kogoś takiego właśnie kto zaczyna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...