Skocz do zawartości
Forum

Czy podane objawy świadczą o nerwicy?


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam zaburzenie nerwicowo lękowe. Trwa to prawdopodobnie od czasów dzieciństwa ale dowiedziałam się dopiero niedawno od psychologa. Chodzę na terapię. Mam dziwne objawy : ból prawego oka i wokół niego, strzelanie w kościach tez z prawej strony całego ciała, ogromne żylaki także na prawej nodze, dziwną flegmę bardzo wysoko w gardle (jest jalby słodka). Ataki paniki mam w trudnych dla mnie sytuacjach które wywołują choćby lekki stres. Płaczę i mam jakby mało miejsca w klatce piersiowej. Czy to naprawdę jest nerwica? Jak mogę sobie pomóc sama by więcej osiągnąć i to szybciej pokonać? Nie czuję także pociągu seksualnego. Czy to ma związek z nerwicą? Nigdy nie czułam pociągu pierwsza.

Odnośnik do komentarza

Opisane przez Panią objawy mogą jak najbardziej wynikać z zaburzeń nerwicowych. Nerwica daje wiele różnych, wydawałoby się nie powiązanych ze sobą objawów, które pochodzą z różnych układów (nerwowego, pokarmowego, krwionośnego, moczowo-płciowego itp.). Bolesność oczu, bolesność w kościach i stawach, duszności, problemy z oddychaniem, niskie libido mogą wynikać z nerwicy. Oczywiście w pierwszym etapie należy wykluczyć inne przyczyny. Np. żylaki mogą wiązać się z jakąś zatorowością i nie mieć nic wspólnego z nerwicą. Zatem najpierw do lekarza, zrobić odpowiednie badania, a jeśli one niczego nie potwierdzą, to dopiero wtedy można podejrzewać przyczyny emocjonalne tkwiące w psychice. Bardzo dobrze, że korzysta Pani z pomocy terapeuty. Proszę się nie zniechęcać brakiem natychmiastowych efektów. Wierzę, że wkrótce poczuje się Pani lepiej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...