Skocz do zawartości
Forum

Czy podane objawy świadczą o nerwicy?


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od długiego czasu pewne objawy które mnie gnębią każdego dnia boję się , że coś poważnego mi dolega ciężko aż z tym żyć ... Otóż jestem teraz za granicą w Polsce planowo mam być w grudniu . Mam 24 lata nigdy na nic nie chorowaniem lecz od około 4 lat mam męty w oczach latające nie stworzone obiekty patrząc na białe tło. Byłem z tym u okulisty jest wszytko w porządku teraz delikatnie mi się wzrok rozdwaja obiekt na który patrzę jest delikatnie też wyżej ... Jak popatrze się jak to się mówi z byka głowa lekko pochylona do dołu wzrok do góry obraz jest idealny ... Od roku mam drętwienie palców u obu rąk 2 zewnętrznych zawsze rano jak wstaje po śnie lub jak trzymam telefon leżąc drętwieją ... Miałem robiony rezonans odcinek szyjny wszytko wporządku neurolog mówił , że jak leki nie pomogą to coś z nerwami łokciowymi ... Rezonans głowy robiony ... Różne badania tarczycy wszystko robione i w normie ... Do tego od też kilku lat mam szumy piski w uszach ... Po dużym halasie ciężko wytrzymać. unikam hałasu ... miałem badanie słuchu wszytko też wporządku laryngolog stwierdził , że wszytko wporządku teraz wiele osób na to cierpi może leki pomogą nie pomogły ... od lat moje ciśnienie jest podwyższone ... Będąc u lekarza rodzinnego przepisał leki na ciśnienie I że mam brać nie przejmować się wszystkim bo można zwariować uprawiać sport schudnąć ważę 95 kg ... Że ciśnienie wszystko rujnuje ... Pierwsze to muszę uregulować ... A średnio ciśnienie moje wynosi 130/80 i puls 90 jednak wiele razy bez powodu skacze wyższe Max 150/ 90/ puls 110 ... Czy to może byc nerwica ? ... Obecnie nie biorę leków od ponad pół roku ... Jakie kroki podjąć zacząć brać leki na nadciśnienie ? Leżąc to czuję wysoki puls czasami ciężko zasnąć ... Prosił bym o porady ...

Odnośnik do komentarza

Wszystkie opisane objawy świadczą o rozwijającej się nerwicy. Z mojego doświadczenia wiem, że potrzebna jest fachowa pomoc doświadczonego psychologa, która przeanalizuje podstawy zaburzeń neurotycznych i poszuka przyczyn. Specjalista ukierunkuje i pobudzi do zmian i pracy nad sobą. Ja w zeszłym roku jesienią trafiłam do psychoterapeutki w Opolu pani I. Maślankowskiej z objawami depresji i silną nerwicą. Ta pani psycholog potrafiła cierpliwie wysłuchać, doradzić i skutecznie pomóc w problemie. Aktualnie jestem na końcowym etapie terapii. Objawy minęły, potrafię teraz obiektywnie analizować problemy i je rozwiązywać. Zachęcam jednak do skorzystania z fachowej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Wirtualnie nie można postawić diagnozy, ale jeśli dolegliwości dotyczą różnych układów czy też narządów (wzroku, słuchu, mięśni itd.) i trudno uchwycić przyczynę tych objawów, bo wyniki na nic konkretnego nie wskazują, to można podejrzewać zaburzenia nerwicowe. Warto skonsultować się z dobrym psychiatrą i psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nie mam wątpliwości, że to nerwica. Przechodziłem przez to samo. Nie ze wszystkim możemy się sami uporać. Czasami potrzebujemy by ktoś przyjrzał się nam z innej perspektywy. Wiedza i doświadczenie profesjonalisty jest wartością dodaną dzięki której możemy poukładać na nowo i przepracować myśli, obrać inny stosunek do niektórych spraw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...