Skocz do zawartości
Forum

Wybielanie zębów


Gość Ramadan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od urodzenia mam pewną wadę - jeden z moich zębów jest po części pokryty jasną żółtą warstwą, górna lewa dwójka niestety, gdy uśmiecham się dość szeroko i jest sztuczne światło - bardzo to widać. Chce tu usunąć, tylko co polecacie? I interesują mnie koszty takiego zabiegu.. Usunięcie zęba nie jest tutaj wyjściem ;)

Odnośnik do komentarza

Obecnie stosowane przez stomatologów metody wybielania zębów nie powodują uszkodzenia szkliwa. Po zabiegu wybielania naturalne jest uczucie nadwrażliwości zębów - dyskomfort ten znika po kilku dniach. Mniej bezpieczne są metody stosowane na własną rękę w warunkach domowych, a w szczególności naturalne sposoby, np. wybielanie zębów za pomocą cytryny. Lepiej tego unikać.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar wybielić sobie zęby, jednak zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. Udać się najpierw do dentsyty i prosić o poradę
Może osoby, które już to kiedyś robiły mogłyby się podzielić ze mną podstawowymi informacjami, polecić pastę.
Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość pyleczek023

najlepiej przejść się do stomatologa, on stwierdzi czy są jakieś przeciwwskazania co do wybielania i usunie kamień. mi paski wybielające uwrażliwiły zęby także nie polecam.. z aptecznych sposobów próbowałam białą perłę tylko tą nową kurację 5dniową (nie wiem jak z dłuższymi kuracjami) i efekty są, zniknął efekt zażółcenia zębów przez fajki/kawę itp.

Odnośnik do komentarza

dużo niestety zależy od koloru kosci, jak juz pisano, bardziej niz kość nie wybielisz ;)

ale myślę, że warto wybrac sie do stomatologa, zeby wybielic zęby bezpiecznie, najwyżej nie pojdziesz na kolejne wybielanie, jak nie spodoba Ci się efekt

Odnośnik do komentarza

~Anka1990
Mam zamiar wybielić sobie zęby, jednak zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. Udać się najpierw do dentsyty i prosić o poradę
Może osoby, które już to kiedyś robiły mogłyby się podzielić ze mną podstawowymi informacjami, polecić pastę.
Bardzo proszę o pomoc

Najlepiej będzie, jeśli udasz się do stomatologa, który oceni stan twojego uzębienia i pomoże ci dobrać odpowiednią metodę wybielania. Zabieg można wykonać zarówno w gabinecie jak i w warunkach domowych i jest w czym wybierać (metody nakładkowe, paski wybielające, itd.)

Odnośnik do komentarza

Najlepszy sposób na wybielenie zębów moim zdaniem to Plus System od Białej Perły. Szybki efekt, radzi sobie nawet z przebarwieniami po kawie, papierosach i winie. Wystarczyło dopasować aplikatory za pomocą ciepłej wody i codziennie nakładać je z żelem na zęby. Biała Perła chroni dziąsła i szkliwo, bo nie ma potem uczucia wrażliwości jak np. po paskach wybielających czy sodzie.

Odnośnik do komentarza

Przez pomyłkę nałożyłam żel wybielający od dentysty na szynę retencyjną, pomyliłam ją z nakładką. Po chwili się zorientowałam i szybko zmyłam to wodą i wyczyściłam szczoteczką jednak boję się, że mogło to uszkodzić szynę. Czy moje obawy są słuszne?

Odnośnik do komentarza

Witam, gdy byłem mały straciłem pół jedynki, miałem założonego sztucznego zęba nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale było to wykonane fatalnie, teraz w wieku 18 lat ten ząb się złamał i mam nowego z porcelany. Moje pytanie jest takie: Czy po użycie pasy wybielającej mój ząb zmieni kolor jak pozostałe czy zostanie taki jaki jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Gość kolorowaancy

Nie zgodzę się z tym, że nie można wybielić nie uszkadzając zębów. Kiedyś wybielałam u dentysty i rzeczywiście, ból podczas wybielania i po wybielaniu (ok tygodnia) był okropny, dlatego już więcej bym się na wybielanie nie zdecydowała. Utwierdził mnie w tym przekonaniu fakt, że efekt utrzymywał się mniej niż 2 tygodnie. Ale w aptece Pani poleciła mi iwhite, mówiac że jest bezpieczny bo nie ma składników ścierających szkliwo. Kupiłam, używałam, zęby mam bielsze i nie bolą - wręcz przeciwnie są mniej wrażliwe. Jak ktoś się zdecyduje, to nie polecam tylko robić w tym samym czasie góry i dołu bo nie da się przełykać śliny :D

Odnośnik do komentarza
Gość klaudiaaa123

Po pierwsze zęby muszą byc zdrowe, tzn. wyleczone. Po drugie - wszystko zależy od zębów, ja mam np. nadwrażliwość i po konsultacji w klinice Anam, gdzie przedstawili mi opcję za i przeciw, sama zrezgnowałam. Grunt to opinia specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość kinga911

ja ostatnio sprawdzam pastę wybielającą Biała Perła i po dwóch tygodniach faktycznie zauważyłam niewielką poprawę. Fajnie, bo czuję się trochę pewniej z moim uśmiechem.
Stosował ktoś? ale nie szkodzi szkliwa, prawda?
Chyba kupię sobie zapas bo na Aptece jak marzenie jest teraz w promocji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...