Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość m...l

Zdrowa dieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość m...l

Waze 68 kg, dostałem od lekarza rodzinnego dietę, spacer fizyczny. Jaka dietę i jak zacząć spacerować, biegać itp. Chce oprócz brzucha, żeby z twarzy schudnąć i brzucha oraz nogi, co mogę zrobić,? Zapisać się na siłownię, biegać, jeść mniej, mniej tłuszczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mayczak

Oczywiście warto trzymać się zaleceń lekarza, ale oprócz tego zachęcam, aby w czasie walki z dodatkowymi kilogramami pozostawać także pod kontrolą dietetyków. Czasami osoby, które chcą szybko schudnąć mogą nieświadomie nadinterpretować wytyczne lekarza co skutkować może poważnymi problemami. Znalazłem ostatnio stronę, na którą polecam zaglądnąć blog. Myślę, że eksperci zadbają o to, aby proces zrzucania zbędnych kilogramów był bezpieczny a ćwiczenia dopasowane do możliwości co też jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dadana

Polecam z tabletek, suplement diety Slimunox. W krótkim czasie tak zahamował u mnie łaknienie i przyśpieszył przemianę że już pierwszego miesąca kuracji miałam bardzo fajne efekty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martynika6

Moim zdaniem Foreverslim to jedne z najlepszych tabletek wspomagających odchudzanie jakie obecnie można zastosować. Po 4 miesiacach stosowania, wchodzę w ubrania o 3 numery mniejsze i nie mam nadwagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość onkaY

Moim zdaniem lewatywa to wspomagających odchudzanie jakie obecnie można zastosować. Po 4 miesiacach stosowania, wchodzę w ubrania o 3 numery mniejsze i nie mam nadwag

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hermine

Akurat nie jest to na pewno sposób na dietę :)

Ze swojej strony polecam:
picie dużej ilości wody
jedzenie dużej ilości owoców i warzyw
zrezygnowanie z miesa codziennie ( lepiej jest jeść ryby a mieso raz w tygodniu)

Poczytajcie sobie o sushi: http://www.oyakata.com.pl/ksiega-mistrza-oyakata/kuchnia-japonska/rodzaje-japonskiego-sushi-12-najbardziej-popularnych

Samo w sobie jest bardzo zdrowe, przy tym nie jest wbrew pozorom takie trudne do przyrządzenia w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość susan122

Jeśli masz nadwagę to zrzucenie nadprogramowych kilogramów na pewno wyjdzie ci na zdrowie. Na pewno lepiej się poczujesz i poprawią się twoje wyniki. Jeśli chcesz schudnąć zacznij zdrowo jeść. Może ci w tym pomóc dietetyk z https://www.foodwise.pl Warto też zacząć ćwiczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na spadek wagi wpływa głównie dieta więc to na pewno musisz zmienić. No i sportowo daj sobie coś co będzie bardziej na spalanie niż masę. Jeśli chcesz wejść w bieganie to na sbiegacza.pl jest dużo tipów jak zacząć, jak to robić (w terenie i na siłowni) itd., jest tam też o diecie jaką wtedy stosować (wydaje się dobra dla osób chcących schudnąć). Z mojej strony mogę dodać, że ja chodzę na siłownię, ale właśnie głównie korzystam z planu od trenera, a jeśli nie to biegam na bieżni i da się zauważyć różnicę po kilku tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość FitAga

Można zacząć od drobnostek, np. zmniejszać ilość węglowodanów w diecie. Pieczywo można zamienić na chleb proteinowy (całkiem niezły - https://biogo.pl/pl/p/CHLEB-PROTEINOWY-BIO-250-g-SMAAKT/38565). Zalecenia od dietetyka są ważne i przydatne, ale trzeba też umieć je stopniowo dostosowywać do własnych potrzeb, żeby to całe odchudzanie nie okazało się katorgą, na dłuższą metę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Matylda Książek

„Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną” – w jednym z filmików pada cytat ze znanego filozofa i lekarza. Jak to wygląda w przypadku zdrowego odżywiania? Czy możemy czerpać przyjemność z tego, co jemy, a równocześnie zachowywać piękną i zdrową sylwetkę? Czy musi się to wiązać z jakimś przymusem? Nie! Nie musisz być na dietach cud, czy stosować się do narzuconych z góry planów odżywiania. Twoje problemy mogą rozwiązać się całkowicie naturalnie! Jednak, aby było to możliwe i przebiegało zdrowo, musisz poznać kilka zasad zdrowego odżywiania. Koniecznie obejrzyj fimy z tej listy: youtube com/watch?v=S6B-EJ7IrZc&list=PLkFYBPzv0mgUJSj63L4vFOQMTKiHfJDEj&index=2. Znajdziesz tu fachową wiedzę i podejście skupione na drugim człowieku. Zrozumienie to podstawa. Regulacja apetytu również. Bez niej nie da się jeść wszystkiego i czerpać z tego należytej satysfakcji!

Wielkie znaczenie dla naszego odżywiania ma systematyczność. Nasz organizm reaguje na to, co powtarzalne, jeżeli będziemy jedli regularne posiłki o podobnych do siebie porcjach pod względem wielkości, to nasz organizm przyswoi sobie tę wiedzę i zacznie funkcjonować w oparciu o nowe wytyczne. Sprawdźcie sami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogna Newman

Problem niezdrowego odżywiania się jest wszechobecny. Wiele dolegliwości i chorób wynika właśnie z tego. Mnóstwo osób w ogóle nie przejmuje się tym, co jedzą. Mówią „tak już mam” i tyle. Rzeczywistość żywieniowa Polaków wcale nie musi tak wyglądać!

Możemy zmienić swoje odżywianie i jest to w naszej mocy. Wbrew pozorom, nie mogą być to radykalne zmiany, ale niewielkie… Stopniowe! Dlaczego? Nie chodzi o to, aby doznawać szoku i rezygnować z siebie, czy swoich potrzeb. Pierwszy i ważny krok do zmiany, to podjęcie próby regularnego odżywiania się.

Warto ustalić sobie stałą liczbę posiłków i ich pór. Do tego warto zadbać o to, by posiłki miały podobną wielkość. Pomoże Wam w tym program DrDietman – jest całkowicie bezpłatny! Poznaj zasady zdrowego odżywiania się i zacznij zmianę już dziś:

To wiedza dostępna dla każdego i to na wyciągnięcie ręki. Aby być na bieżąco, subskrybuj kanał Jedz Dobrze By Młynarski. To, co wydawało Ci się niemożliwe – jest w Twoim zasięgu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...