Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badania krwi


Gość aneta66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamuska30l

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Wizyte u lekarza mam dopiero za ok 2 tyg i zastanawiam sie czy to nie za długo ,czy lepiej wybrac sie szybciej do lekarza ?
juz jakis czas temu tez robilam jej badanie i mocz byl pobierany do specjalnego woreczka dla dzieci wyszło bakterie nieliczne teraz dosc liczne.
Teraz byc moze popelnilam blad, gdyz rano odrazu po przebudzeniu przemyłam wodą z mydłem i pozniej samą wodą i pobrałam mocz, lekarz ktory wypisal skierowanie kazal przetrzec alkoholem zeby odkkazic lepiej no z tego pomysłu nie skorzystalam i pomyslalam ze lepiej bedzie uzyc mydła i moze przez to tak wyszło.
a innym powodem nad ktorym sie zastanawiam to to czy dobrze przemywam okolice warg sromowych a mam na mysli bialy nalot, szukalam w informacji na ten temat i są sprzeczne na jedje ze przemywac dokladnie na drugiej ze nie bo potem bedzie ciagle stan zapalny i kazdy mowil ze nie przemywal no i nie przemywalam tzn nie usuwalam dokladnie tego nalotu, a teraz usunelam bo pomyslalam ze moze to od tego.
Prosze o odpowiedz i przepraszam za błedy
Pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam, w dniu dzisiejszym pewna bliska osoba zrobiła sobie wyniki i wyszło zaniżone GRA%. I z obawy postanowiłem zapytać na forum co to dokładnie jest. W załączniku dodaję zdjęcie wyników badań i proszę także o interpretację. Czy to coś poważnego i należałoby się obawiać tego? I jak przeciwdziałać tak obniżonym wynikom? Chcę zaznaczyć też, iż osoba ta ma 17 lat i jest osobą płci pięknej. Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź.

monthly_2014_05/prosze-o-interpretacje-wynikow-morfologii_1663.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam u dziecka4 lat. podczas pobytu w szpitalu zaobserwowano leukopenię z granulocytopenią i odmłodzenie krwi ponadto szybko dojrzewa i przechodził przez mononukleozę. Zaniepokoiły mnie wyniki morfologii gdyż PLT-693 a norma to 150-400 , MXD%-13,7 norma 3,0-13,0 i Monocyty-10 norma 1-8. Nigdzie się nie mogę dowiedzieć co mu jest i od czego sa takie wyniki . Proszę o pomoc. Pozdrawiam Joanna.

Odnośnik do komentarza

Witam proszę o interpretacje wyników .
RBC - 4,67 norma 4,00-5,50
HCT 43,0 norma 36,0-48,0
MCV 92,0 norma.80,0-100,0
RDW 13,3 norma. 12,0-15,0
HGB 14,3 norma.12,0-16,5
MCH 30,6 norma.26,0-34,0
MCHC 33,3 norma. 32,0-36,0
PLT 225 norma.150-350
PCT 0,21 norma 0,01-0,99
MPV 9,2 norma. 7,6-10,8
PDW 15,3 norma. 0,1-10,0
WBC 6,1 norma 4,0-10,0
Żelazo 48,0 norma 37-170

Odnośnik do komentarza

O czym mogą świadczyć takie wyniki badania krwi? Pozostałe wartości są w normie.
Hemoglobina 11,4 (norma 12,1-16)
Hematokryt 33,3 (norma 36-47)
RDW 16,0 (norma 11,6-14,5)
WBC-Leukocyty 11,5 (norma 4-10)
OB 46 (norma do 15)

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Witam serdecznie. Mam 25 lat.

Podaje wyniki krwi, które nie mieszczą się w określonej normie. Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji. Czy są powody do niepokoju?
1. Potas 5,23 mmol/l (3,5 - 5,1)
2. Monocyty % 11,3 % (2 - 10)
3. Gran. kwasochłonne # 0,09 tys/µl (0,1 - 0,5)
4. Kreatynina 0,94 mg/dl (0,5 - 0,9)
5. Kwas moczowy 5,8 mg/dl (2,4 - 5,7)

Wszystko zaczęło się od bólu kręgosłupa (głównie spowodowanego skoliozą - tak mi się wydaje), jednak bóle odczuwam niekiedy również w odcinku lędźwiowym.
W ostatnim czasie mam poczucie ciągłego przemęczenia, senności. Niewielki wysiłek powoduje krótką zadyszkę. Miewam kucia w okolicy mostka.
Dotychczas te objawy wydawały mi się być rzeczą naturalną - czy na pewno?

Będę wdzięczna za opinię.

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Lekarz, który do mnie zadzwonił w dniu wczorajszym po otrzymaniu badań zapytał:
1. Czy biorę jakieś leki? - NIE
2. Czy spożywam dużo pomidorów? - NIE

We wstępnej rozmowie wykluczył odwodnienie.
Następnie dodał, że ma podejrzenie niewydolności nerek - czy to możliwe?
Jutro otrzymam wynik badania moczu i udam się na dalsza konsultację. Jednak to co usłyszałam nie ukrywam, że lekko wprawiło mnie w niepokój.

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Jeszccze jeden czynnik: nablonki płaskie - bardzo liczne.
Prawdę mówiąc nie wiem czy mialam jakie kolwiek problemy, ponieważ jedyne badania, które robiłam to okresowe. Teraz zdecydowalam się pójść z tytułu męczących dolegliwości z kręgosłupem oraz ogólnego przemęczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Badania okresowe zawsze były w normie.

Być może błędne pobranie próbki, ale nie dziwi fakt, że tych czynników przekraczających normę z każdym badaniem przybywa? Lekarz twierdzi, że te przekroczenia nie są duże, ale jednak coraz bardziej liczne w poszczególnych czynnikach.

Po dzisiejszej konsultacji z internistą otrzymałam skierowanie na:
*potas w moczu
*mocznik
*CRP ilościowo
*Sód
*posiew moczu
*RTG klatki piersiowej
*USG jamy brzusznej (z nastawieniem na nerki)

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

I to zakażenie mogło by być spójne z wynikami krwi - jest to zależne?
Wszystkie te informacje po mału kształtują jakąś całość, czy jeszcze za wcześnie by cokolwiek stwierdzić?
Wszystkie wymienione czynniki/przekroczenia norm są znaczne czy to raczej znikome nieprawidłowości?

RTG klatki piersiowej nie wykazało nieprawidłowości z zaznaczeniem skrzywienia kręgosłupa w odcinku piersiowym.

Odnośnik do komentarza

Czyli wyniki moczu oraz krwi wskazują co innego.
Te przekroczenia norm są znacze czy raczej na tyle niewielkie, że nie ma powodu do nie pokoju, a tylko kontroli?

Pozostaje mi czekać na wyniki badań z dnia dzisiejszego:
*potas w moczu
*mocznik
*CRP ilościowo
*Sód
*posiew moczu

Będę informować na bieżąco, jednocześnie dziękuję za dotychczasowa pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Nie stosuje żadnych leków, również przeciwbólowych.

Odchylenia z dotychczasowych badań:
1. Potas 5,23 mmol/l (3,5 - 5,1)
2. Monocyty % 11,3 % (2 - 10)
3. Gran. kwasochłonne # 0,09 tys/µl (0,1 - 0,5)
4. Kreatynina 0,94 mg/dl (0,5 - 0,9)
5. Kwas moczowy 5,8 mg/dl (2,4 - 5,7)
6. Leukocyty - ślad, w osadzie moczu 5-10 (0-5)
7. Nabłonki płaskie - bardzo liczne
8. Bakterie - liczne

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Jak juz pisałam nie badałam się wcześniej. Faktycznie miałam badania okresowe, ale nie mam nawet w posiadaniu wyników tych badań, żeby podać dokładne wskaźniki :( Badania okresowe miałam we wrześniu tamtego roku - wszystko na pewno mieściło się w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Gość KK kobieta

Z jednej probki. Mocz oddany zgodnie z zaleceniem po nocy, umyciu i ze środkowego strumienia. To źle? Mam jeszcze jedną stronę wyniku i tam jest Sód 141 mmol/l, czym się różnią te wartości? Potas chyba zbyt niski? A w krwi wyszedł za wysoki. Przestaje rozumieć :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...