Skocz do zawartości
Forum

Niepełnosprawność a problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mahomet

Średnio gotować to mogę ja, albo ktoś inny, kto nie kończył szkoły gastronomicznej i jest samoukiem. Ale nie ty. Ty to już musisz dobrze gotować, bo inaczej egzaminów na kucharkę nie zdasz i cała nauka pójdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

Zastanów się dobrze, czy psychicznie wytrwasz w obcym kraju,sama bez znajomosci języka?

Ps.Niemiecki to bardzo trudny język.Powiem szczerze,jeśli masz ograniczenia umysłowe/ jak sama piszesz / to słabo tę naukę widzę.Ale probować zawsze warto.

A strona jest bezpłatna.

Odnośnik do komentarza

Probowac Nie zaszkodzi :)
Uwierz chcialabym sprobowac.
Najwiekszym problemem jest u Mnie brak optymizmu.
Jak sie zepne to wszystko wytrwam. Co do ograniczenia umyslowego...(lekki stopien)tu jest problem- Bo chcialabym pracowac jako os. niepel. (Zarowno w Pl jak i w De)
Jakies zaklady pracy chronionej choc niekoniecznie.Byle by przyjeli orzeczenie o niepel.
Dlatego tez poszukuje osob niepel. w Niemczech (Polakow).
Ci ktorzy sb poradzili.
(Nie koniecznie moze odrazu na stale ale na pol roku/rok)-Zaczynac powoli, po trochu.
Ok super ze bezplatna.

Odnośnik do komentarza

Co do orzeczenia o niepel. (Pl)-
Juz po raz 2gi staram sie wyrobic orzeczenie o niepel. i Mi go Nie przyznaja-Stopnia.
Musze miec wyrobiony papierek o niepel. bo bez tg Nie daje rady.
Z kazdej normalnej Pracy Mnie wyrzucaja po tygodniu.
Od 2015r lipca proboje i non stop Mnie wyrzucaja.
W zeszla sobote babka Mnie wyrzucila ze Sprzatania.
Pracowalam tydzien.
Nie nadaje sie nawet do tg.
Mam wolne ruchy (opozniony rozwoj psycho-ruchowy od urodzenia) i brak zwinnosci.
Uwierz Mi czuje sie strasznie non stop w dm siedziec i Nie miec zadnych $$.
Koncze lo zaoczne po zsz(bez matury)

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ze o to orzeczenie nie masz prawa się ubiegac od ZUSu tylko w MOPSie?

A wyniki badań, które dostarczasz są aktualne?I masz opinie rożnych lekarzy w tym lekarza ze swojej przychodni ogólnego, psychologa, psychiatry ,neurologa. Czy jak się starasz po raz następny to masz nowe orzeczenia z ktorych wynika, ze stan zdrowia Ci się nie poprawia a wręcz pogarsza?

Odnośnik do komentarza
Gość Mahomet

1996- Nie chcę cię urazić, ale obawiam się że ty się do żadnej pracy nie nadajesz się. Niestety, ale do każdej pracy fizycznej potrzebny jest dryg, a do umysłowej to też nie masz raczej żadnych predyspozycji. Moim zdaniem, powinnaś sobie darować z tymi poszukiwaniami pracy i lepiej robić coś w tym kierunku, żeby dostać jakąś rentę. Nie znam się na tym, ale myślę, że na twoją chorobę powinna raczej przysługiwać renta.

Odnośnik do komentarza

Mahomet- Z tym Nie nadawaniem sie do zadnej pracy to moze masz i racje-Wcale sie NIE Gniewam :-)
Do umyslowej pracy Nie nadaje sie, to przyznam.Co do fizycznej pracy.Jestem osoba fizycznie sprawna, tylko wolna i niekiedy Nie mysle jak trzeba. (Opozniony rozwoj psycho-ruchowy od urodzenia mam) Nie mam renty niestety i nigdy jej Nie mialam.
(Ogolnie moi rodzice Mnie zaniedbali od mala.
Matka pijaczka i aby z dala ode Mnie-Dupe na Mnie kompletnie wypiela itp Mam z Nia slaby kontakt. Ojciec; Ojcowi Nie mam Nic do zarzucenia. Robil co mogl.
Ale...Niestety.. Tez popelnil blad w mym wychowaniu...NADOPIEKUNCZOSC, I TAKIE NIUNIANIE Mnie... Nie dotykaj bo sie oparzysz, nie wychodz na dwor bo zimno itp itp Robienie za Mnie doslownie wszystkiego tzw Wyręczanie Mnie. Z ojcem mam najlepsze kontakty od zawsze.
Wyręczanie.I co z tg wyszlo wyreczania? Wyszlo tak ze w wieku 22lat prawie nic Nie potrafie zrobic (zrobic zakupy,oplacic rachunki,ugotowac, posprzatac w domu, pomoc w Kuchni --umiem) Nie umiem obsluzyc pralki a prasowanie Mi kiepsko idzie. Skomplikowane czynnosci sprawiaja Mi trudnosc.
Moze (?) gdybym nie byla tak wyreczana i dmuchana od malego do 18r zycia moze bym byla bardziej ogarnieta i zaradniejsza w Zyciu(?)
Tez przyznaje ze jestem Len.

Odnośnik do komentarza

Mahomet- Przemyslalam sb na temat Renty.
Wole pojsc do pracy (jak wyrobie orzeczenie wreszcie) i miec te 1600zl + poprzebywac troche z ludzmi (ktorzy sa wyrozumiali i mili dla Mnie, serio) Zamierzam wrocic do poprzedniej Pracy gdzie zatrudniaja os. niepelno.
Niz wegetowac za 800zl renty i byc non stop w dm.
To Nie dla Mnie.
Poza tym, znam kilka osob z zespolem Downa ktore pracuja w Macdonaldzie (jako os. niepel)
Z reszta... W MC przyjmuja wszystkich :-D
Widzisz, mozna? Mozna.
(Pomimo swej ułomnosci chce zyc jak Normalny czlowiek.
Naprawde.
Dostane te 800zl renty, zamkne sie w dm i bede siedziec non stop w Nim? Bo tak potrafie.
Ostatnio wychodze na dwor co 3dni i tak czesto bo jakis czas temu wychodzilam 1 na tydzien...)
Nie mam 70lat by siedziec w dm, tylko 22lata, mloda jestem jeszcze.
Malo mam znajomych-Przez to ze jestem Inna Troche.

Odnośnik do komentarza

I tak dużo umiesz. Uwierz mi, że na tym świecie są takie dziewczyny, które nawet tego co ty na co dzień wykonujesz, to nie potrafią zrobić. A to, że twój ojciec cię tak we wszystkim wyręczał, to tylko dobrze o nim świadczy, bo jakby nie patrzeć osoby twojego pokroju potrzebują raczej szczególnej pomocy i takie właśnie jest zadanie rodziców.

Odnośnik do komentarza

Mahomet- No ok spoko.
Wg Cb duzo umiem. No ok.
:-D
Z tym wyreczaniem...Rozumiem pomoc cos ale Nie odwalic cala robote za Mnie.
Nadopiekunczoscia zarowno kompletnym nie interesowaniem sie o Dziecko mozna z dziecka zrobic kaleke zyciowa. Serio. A Zycie jest Bardzo brutalne i ciezkie.
(Oprocz ojca Nie mam kompletnie nikogo.)
Nie prawdaz?
Nie pracowalam w MC ale kilka osob tam pracuje i jest tam ciezko. Osoby normalne niekiedy maja dosc osob intelektualnie chorych.
I co z tg ze tlumaczysz osobie chorej intel. po raz 10ty jak to trza zrobic?/ Jak i tak Nie zrozumie. (Tez Mnie to dotyczy niestety) Nie mam zamiaru tam pracowac. Wracam do poprzedniej Pracy w przedszkolu-gastronomia, pom. Kuchni.
Pisze o osobach z zespolem Downa w stopniu Lekkim.
Powaznie pisze. :-) :-P
Do MC przyjmuja obcokrajowcow, jak i Niepelnosprawnych (umyslowo,gluchoniemych)
Moj brat przyrodni pracuje w MC jako kierownik Kuchni i instruktor...wiec sie Wie. :-D
A jak brat przyjdzie z pr do dm to slysze jak pomsci, klnie na te osoby niepel.-Intelektualnie bo Go wykanczaja psychicznie, cierpliwosci mu brak.
Woli osoby gluchonieme.
Ogolnie jest za zb zatrudniac tam osoby troche bardziej ogarniete. (Nie pojde tam ze wzgl. rodzinnych do MC)

Odnośnik do komentarza

O aktualnośc Twoich badan pytalam, lub o rozszerzone diagnozowanie, tego co wcześniej stwierdzono- poniewaz jak zauważylam komisje działają trochę w ten sposob: dostarczono poprzednio papiery, na podstawie których komisja nie przyznała Ci żadnych praw. OK. Ponownie dostarczasz te same papiery. Komisja nie widzi powodu na podważanie swojej poprzedniej opinii. Te dokumenty, co dostarczylas poprzednio wlasnie dają taki skutek .

Stawanie na komisji to cięzka praca- w sensie zdobywanie dużej ilości dokumentow. Jesli np. do jakiejś przychodni regularnie chodzilas na jakies konsultacje i lekarz prowadzący to opisywal, to oplacasz, odczekujesz az wydobędą to z archiwum i prosisz o kopie historii Twojego tam bywania i dolączasz.
Masz cos zdiagnozowane, jako dziecko. Prosisz takiego specjalistę o tę samą diagnozę teraz- jako dowód, ze nic się nie zmienilo i ten rodzaj niepelnosprawności utrudnia Ci życie. Nowe papierki dołączane do tych starych ,dają komisji szansę na zmianę , na weryfikację opinii o stanie Twojego zdrowia. Takie same papierki jak były poprzednio i tylko te papierki, nie mogą zmienic ich stanowiska, bo oni nie mają zwyczaju podważac swoich werdyktów.

Odnośnik do komentarza

1996
1996 • 11.03.2018, 08:40Mahomet- No ok spoko.
Wg Cb duzo umiem. No ok.
:-D
Z tym wyreczaniem...Rozumiem pomoc cos ale Nie odwalic cala robote za Mnie.
Nadopiekunczoscia zarowno kompletnym nie interesowaniem sie o Dziecko mozna z dziecka zrobic kaleke zyciowa. Serio. A Zycie jest Bardzo brutalne i ciezkie.
(Oprocz ojca Nie mam kompletnie nikogo.)
Nie prawdaz?

NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

No już nie przesadzaj. Myślę, że aż taką pierdołą nie jesteś. Przecież z głodu nie umrzesz, bo gotować raczej umiesz. Załatwić w urzędzie też chyba coś tam od biedy potrafisz, bo przecież do szkoły jakieś tam chodziłaś to i z literkami raczej nie powinno być problemu. A to, że prac nie potrafisz, bo masz problemy z obsługą pralki, to tego możesz nawet nauczyć się teraz ,tylko musisz się zmotywować i chcieć w ogóle tego się nauczyć.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj. Bez względu na to, co by tobie pisali złego na mój temat, to nie bierz tego nawet pod uwagę. Niektórym tutaj po prostu kiedyś zalazłem za skórę, dlatego teraz mogą na priv wypisywać tobie różne rzeczy na mój temat, ale nie wierz im, bo to są jedynie ich wymysły wysnute z palca.

Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...