Skocz do zawartości
Forum

Niepełnosprawność a problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Polanna
I do tg powyzej watku.
I do tg troszke mniej samodzielna i tyle

Skoro już przy tym jesteśmy, to ja bym miał do ciebie takie jedno małe pytanko. Ostatnio pisałaś coś o tym, że masz opóźniony rozwój psychoruchowy.
Jak to mniej więcej wygląda u ciebie?
Rozumiem, że z bieganiem może być trochę kiepsko. Ale czy ty w ogóle możesz normalnie chodzić?

Polanna
Tak apropo; Dzis ide do psychologa

No to suuuper.
No ale po co???
Oczywiście nie to, żebym nie pamiętał, ale wiesz... dobrą mam pamięć ale strasznie krótką xD
:)

Odnośnik do komentarza

Witam.
Z powodu mej choroby od 7mego roku zycia (Niepelnosprawnosc intelektualna lekka) moi Zdrowi bliscy Mnie Nie rozumieja, nie potrafia Mnie zrozumiec, kompletnie...:-/ To Mnie bardzo boli.
Mam wolne ruchy i ciezko mysle(albo wcale nie mysle) i dluzej-Potrzebuje na wszystko wiecej czasu. Jedzenie, ubieranie,zmywanie,sprzatanie itp itp
A Macocha mysli ze ja jej na zlosc robie. Ona tak mysli.
Rowniez brat przyrodni (ma 20lat) tez sie na Mnie krzywi ze jestem taka a Nie inna.
Ojciec nasz-Roznie jest.
Czuje brak zrozumienia u moich bliskich, to Mnie boli. Nie jest Mi lekko. Oni sa zdrowi a ja intelektualnie Nie i te ruchy wolne mam.
Denerwuja sie niekiedy na Mnie, tlumacza Mi, kaza Mi szybciej jesc. A do Mnie nic Nie dociera i tylko sie denerwuje. Oni Mnie mecza.
(Moja matka jest alkoholiczka i Nie interesuje sie Mna)
Nie ma jak to byc zdrowym..

Odnośnik do komentarza

Mahomet- Opozniony rozwoj psycho-ruchowy ; Wolno mysle (a najczesciej wcale)-Psycho
Ruchy; Mam wolne ruchy rak to najbardziej innych wku... a reszta pol biedy.
Moja sprawnosc fizyczna jest w normie.

W nastepnym tygodniu tez ide do psychologa w celu zrobienia testow intelektualnych i na opartych testach wystawi Mi opinie psychologiczna (moze pomoze to tez w celu wyrobienia orzecz. o niepel.)
I musze sie zapisac do psychiatry (Poradnia psychiatryczna jest ode Mnie 12km ) (Nawet jest szpital psychiatryczny w Zabkach :-D)
Moze psychiatra Mi postawi diagnoze cokolwiek zrobi.
Teraz juz wiem; Psycholog Nie jest lekarzem. A Psychiatra jest. :-)

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam problem. (Od stycznia 18r)
Od niedawna jem codziennie slodycze, i to dzien w dzien.
Np 1ego dnia potrafie zjesc cala czekolade i 2batony a 2giego dnia tylko batona.
Dzien w dzien slodycze...
Nie mg sie powstrzymac i jem codziennie je.
Zaczynam sie powoli tym martwic.
(Dodam ze od tygodnia mnie lekko zeby pobolewaja, w zeszlym roku dentystka Mi wyrwala zepsuty zab)
Jak w mniejszym stopniu (najlepiej wcale!) jesc slodycze?
Chyba sie uzaleznilam....(jak od telefonu rowniez i tv)
Prosze o rade...

Odnośnik do komentarza

To słabo. Masz dopiero 21 lat, a już gubisz zęby :-) To co to będzie, jak dożyjesz moich lat. Ja mam 29 lat i mam jeszcze wszystkie zdrowe zęby. Jak dbasz, tak masz. Zamiast opychać się słodyczami, to lepiej na to miejsce zjedz jakiś owoc, to przynajmniej wyjdzie ci to na zdrowie. Słodycze to wynalazek szatana i największe zatracenie dla kobiet.

Odnośnik do komentarza

Matko boska!!!
Poważnie aż 4 zęby?
Jak można w tak młodym wieku żyć bez 4 zębów? Dla mnie to już byłby koszmar, świat by mi się zawalił, a życie po prostu straciłoby najmniejszy sens jakbym stracił nawet jednego, a co dopiero aż 4 :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy widziałaś, ale tutaj gdzieś z miesiąc temu pisała taka dziewczynka, która ma niespełna 15 lat chyba i nie ma już większej połowy swoich zębów, a pozostałe są już prawie na wylocie :-) Ja to nie rozumiem takich ludzi. Czy oni są aż tak bardzo niechlujni, czy po prostu tak cholernie leniwi, że nawet o swoje zęby nie dbają. Dla mnie to się w pale nie mieści, jak można nie dbać o swoje zęby. Przecież ładne i zdrowe zęby to podstawa w dzisiejszych czasach, a poza tym ludzie bez zębów zwłaszcza trzonowych wyglądają okropnie.

Odnośnik do komentarza

Mówisz tak, bo też sama nie masz jednego zęba i dla ciebie to jest normalne. A dla mnie nie. Ja muszę mieć swoje wszystkie zęby przynajmniej do 100/ tki.
Potem to już mogą się psuć, wypadać i cholera wie co tam jeszcze :P

Odnośnik do komentarza

Tak serio. Ten człowiek pełni tutaj rolę naczelnego trolla. Jest to bardzo wredny, chamski i zły człowiek. Na dodatek, ten osobnik jest pozbawiony empatii i zawsze, ale to zawsze z premedytacją dowala innym biednym ludziom z tego forum. Tobie też w końcu dowali- każdemu dowala

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...