Skocz do zawartości
Forum

Przeziębienie, chrypka, kaszel...


Gość darusia01

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej pójsc z dzieckiem do lekarza, na każdym syropie masz info ze jak przez 3-4 dni nie pomaga trzeba skonsultowac sprawe z lekarzem, tez sie tak ostatnio leczylimy, dopiero jak przepisal budixon neb do inhalacji to coś ruszyło, kaszel się uspokoił, syn sie ma lepiej, w noy już spi normalnie

Odnośnik do komentarza

mój roczny synek ciągle kaszle, byliśmy niedawno u lekarza i osłuchowo nic nie słyszać było, podobno ten kaszel to z kataru, którego nie ma aż tak mocnego, jak mogę mu w tym kaszlu ulżyć? Mam w domu inhalator czy inhalacje z soli fizjologicznej samej coś mogą dać? jutro znów idę do lekarza bo młody w nocy płacze, budzi się z kaszlem

Odnośnik do komentarza
Gość toooosiiiiia

Witam! Od tygodnia mam chrypkę i mokry, odrywający się kaszel. Kaszel bardzo mnie męczy. Biorę syrop, ale nie bardzo pomaga. Cały czas zalega mi flegma i często ją odkrztuszam. U lekarza już byłam i to infekcja wirusowa, a mokry kaszel niestety nie mija. Codziennie rano odkasłuje spore ilości flegmy. Od gwałtownego kaszlu czuję ból w klatce piersiowej. Co pomoże na odrywający się kaszel? Czy konieczna jest ponowna wizyta u lekarza?

Odnośnik do komentarza

Powinno przejść, powiem Ci, że ja chorowałam CAŁY styczeń.. Też była to infekcja wirusowa.
Codziennie jadłam posiekany czosnek, zapijałam herbatą z miodem i cytryną lub herbatą imbirową (dobra z lidla).
Robiłam inhalacje, dobry jest np. olejek herbaciany (apteka 4 zł)
Poza tym marzyłam o bańkach, ale nie zrobiłam;) a pomogły by. 3maj się

Odnośnik do komentarza
Gość mmoooniiiia

Witam! Od 2 tygodni dokucza mi mokry kaszel. Lekarz stwierdził infekcję wirusową i przepisał syrop, który nie pomaga. Na początku pokasływanie dało się wytrzymać. Najpierw co kilka godzin atak kaszlu, a od 3-4 dni kaszlę praktycznie bez przerwy głębokim, wilgotnym kaszlem. Kiedy już wydaje się, że wydzielina porządnie odkrztuszona, oddycham z ulgą, a tu za minutkę kolejny atak kaszlu. Potrzebuję odzyskać formę, mam dość mokrego kaszlu. Próbowałam już syrop Flegamina, syrop Flavamed, syrop Mucosolvan, syrop sosnowy i prawoślazowy - efekt zerowy. Klatka piersiowa boli mnie od gwałtownego kaszlu. Kasłam często, ale to, co teraz się dzieje to wielka przesada! Niby problem banalny, ale strasznie męczący. Co Wam pomogło na uporczywy, mokry kaszel?

Odnośnik do komentarza

~mmoooniiiia
Kiedy już wydaje się, że wydzielina porządnie odkrztuszona, oddycham z ulgą, a tu za minutkę kolejny atak kaszlu. Klatka piersiowa boli mnie od gwałtownego kaszlu.

rzeczywiście musisz się męczyć. Ja aż tak intensywnie nie kaszlałam, ale też się swoje przemęczyłam. W każdym razie jeżeli to wirusowe, to musisz to przeczekać.
Syropy nie bardzo mi pomagały, jakąś ulgę przynosił pectosol. Inhalacje możesz robić na dolne drogi oddechowe nebulizatorem. Kąpać się z olejkiem herbacianym lub się inhalować.
Teraz jest fala okropnie zjadliwych wirusów, pisali w GW.

Odnośnik do komentarza
Gość milenaaaaa

Witam! Od tygodnia boli mnie gardło, mam chrypę i katar. Katar zaczyna już powoli ustępować. Kilka dni temu doszedł również kaszel. Kaszel suchy, łaskoczący. Męczy mnie takie pokasływanie. Czym zahamować kaszel?

Odnośnik do komentarza
Gość darusia01

Witam! Kilka dni temu głos odmówił mi posłuszeństwa, a za 3 dni mam występ. Niestety mam chrypkę, towarzyszy mi kaszel i drapanie w gardle. Rano obudziłam się z zalegającą wydzieliną i musiałam odkasłać flegmę. Piję dużo herbaty z sokiem malinowym, a na kaszel biorę syrop z cebuli. Jak się szybko podleczyć?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od kilku dni dziecko (7 lat) ma katar, boli je gardło i pokasłuje. Na początku kaszel był suchy. Dziecko kasłało, ale nic nie odkrztuszało. Od wczoraj dziecko kaszle na mokro i zalega mu flegma. Rano, bez przerwy dziecko kasłało chcąc odkasłać zalegającą wydzielinę, ale bez skutku. Byłam w aptece po krople do nosa, tabletki na gardło i po syrop. Podaję dziecku rano i w południe syrop. Po syropie dziecko się jeszcze bardziej rozkasłało. Strasznie męczy je kaszel. Dziecko nie ma apetytu i mało je. Do lekarza wybieramy się w poniedziałek, bo szybciej się nie dało. Co dziecku może dolegać? Czy to może być zapalenie oskrzeli?

Odnośnik do komentarza

Radziłabym nie stosować kropli do nosa ,bo niszczą śluzówkę ,lepiej podawać na katar środki doustne.
Na kaszel, powinien pomóc sok z czerwonych buraczków, plastry przesypuje się niewielką ilością cukru, powstały sok należy wypić w ciągu jednego dnia po łyżce i robić świeży.

Ja nie mam przekonania do syropów z apteki ,możesz też podawać sok z cebuli.

Wygląda na przeziębienie, przy zapaleniu oskrzeli jest temp. w granicach 38,5 st.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...