Skocz do zawartości
Forum

Zaplodnienie podczas okresu po 40stce?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak widac w tytule przezywam pewien szok. Zaczne od tego, ze do 35 urodzin nie moglam zajsc w ciaze. Nieplodnosc mega uparta. Zaszlam w ciaze w wieku 35 lat. Urodzilam wspanialego chlopca, dzis szescioletni Cud Natury. Dwa lata temu, w wieku 40 lat mialam lyzeczkowanie martwej od dwoch tygodni 9-tygodniowej ciazy. W tym roku duzo latam a kazdy lot to dla mnie okropny stres przez co cykl skrocil mi sie o 10 dni. W pazdzierniku w drugi dzien obfitej miesiaczki odbylismy z mezem pelny stosunek.... I bol piersi ktory zaczal sie przed okresem nigdy nie minal juz po okresie. Piersi mi sie powiekszyly i stwardnialy. Szybko zrodzilo sie we mnie przeczucie, ze mimo okresu chyba jednak nie mam nieplodnych dni w tym skroconym lotami cyklu. Za kilka dni robie test tuz po przylocie do Polski, teraz wole sie tym nie stresowac - wystarczy mi stres w samolocie. I teraz mam pytanie....jak to jest z ta plodnoscia po 40stce? Wszedzie znajduje info, ze szanse na ciaze spadaja w tym wieku... Jakim cudem dopiero w wieku prenatalnym moja plodnosc sie zaczela....a teraz (42 lata!) siegnela Zenitu i zachodze w ciaze nawet w czasie okresu? Czy jest na to jakies logiczne wytlumaczenie? Pzdr

Odnośnik do komentarza

Dodam, ze cykle (gdy nie latam) mam regularne, 30-dniowe. Gdy latam 7-10 dni krotsze. Ginekolog w ostatnim badaniu nie stwierdzil zadnych objawow menopauzy i poza dawno wykrytym tluszczakiem w piersi (nie zmienil rozmiaru) nie zauwazam zadnych zmian w piersiach wiec moje pytanie nie dotyczy bolu piersi. Praktycznie nie mam watpliwosci, ze jestem w ciazy. Ja to po prostu wiem od drugiego-trzeciego dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...